Ocena kierowcy - BMW X5 E53

Morel, 12 lat temu
Silnik 3.0d 218KM 160kW
Rok produkcji 2004
BMW X5 E53 3.0d 218KM 160kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Generalnie w środku silnika prawie nie słychać. Każdy, kto ze mną podróżuje, nie może uwierzyć, że to ropniak
Inne : dziwne odgłosy z rolety bagażnika
Zawieszenie : czasem na dużym progu zwalniającym przednie zawieszenie zaskrzypi
Generalnie mam to autko już 2 lata i jest to moje najlepsze auto jak do tej pory. Wahałem się czy nie będzie to auto za duże i zbyt paliwożerne. Okazało się, że ani za duże ani za paliwożerne. Miałem przyjemność posiadać przez krótki czas Zafirę II i dosłownie nie ma co porównać. Spalanie było identyczne. Komfort nieporównywalny. X5 nie zawiodła a zrobiłem 60 tyś km. Wymieniłem klocki i świece. Koszt przeciętny. Auto spala średnio 10-11 po mieście co dla posiadaczy clio czy megane może przerażać ale jak ma się troszkę większy gabaryt to norma. Może i palą diesele po 15 ale muszą być po niezłym przebiegu. Skrzynia perfekcyjna. Obecnie w zimie jest to niezastąpione auto. Uważam, że jest to najlepsza opcja by podarować sobie odrobinę luksusu za takie pieniądze. Nadmienię, że posiadam X5 po lifcie.
Bardzo zazdroszczę mojemu autku kultury pracy :)
pracuje idealnie, chociaż ma pewien milisekundowy moment bezwładności ale ten typ tak ma. Na szczęście przy regularnym serwisowaniu pozwala się nacieszyć przyjemnością z jazdy automatem.
bez komentarza
Generalnie gabaryty auta sprawiają, że jedna gwiazdka spadła bo nie wszystko da się ogarnąć wzrokiem...
W salonie mam mniej przestrzeni niż w X5. Chociaż bagażnik trochę rozczarowuje...
gdyby nie dziwny dźwięk dochodzący z rolety bagażnika pokusiłbym się o to by napisać ideał
Chyba spalanie najbardziej mnie zaskoczyło. Przygotowany byłem na 14-16 a tu niespodzianka. Nie ścigam się na światłach i 90% to miasto a X5 nie wypija więcej niż 11 litrów co uważam za bardzo dobry wynik.
Nie wiem czy można kupić podobne auto w takiej cenie.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0d 218KM 160kW [l/100km]

9,1