Ocena kierowcy - BMW X5 E70 SUV

George, 16 lat temu
Silnik 3.0 d 235KM 173kW
Rok produkcji 2007
BMW X5 E70 SUV 3.0 d 235KM 173kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Nie widziałem i nie słyszałem lepszego "traktora". Kultura pracy idealna, osiągi rewelacyjne. Chciałbym jeszcze porównać model 3.0sd. Do 100km/h-120km/h jest rewelacyjny, później brakuje mu juz trochę mocy ale to raczej oczywiste przy takiej masie auta.
Dla mnie jedyną wadą automatu jest to, że przy każdym odjęciu pedału gazu automatycznie redukuje przełożenie do takiego, które w rezultacie daje około 1500obr/s. Objawia się to wówczas tak, że jak chcę gwałtownie ponownie przyśpieszyć to auto zastanowi się trochę, zredukuje bieg i jedzie. Oczywiście jak się chce tego uniknąć to przełącza na manual i jazda. Jak na automatyczną skrzynię, generalnie rewelacyjnie, przełącza niezauważalnie, generalnie szybko i potrzafi 2 biegi zredukować naraz.
Auto jest rewelacyjne, pomimo wysokiego środka ciężkości pokonuje zakręty jakbybył przyklejony do asfaltu.Myślałem że będzie gorzej ale jak na "terenówkę" to idealnie.
Auto jest duże, dlatego widoczność jest taka sobie. Koniecznie czujniki parkowania. Dużym plusem są fantastyczne lusterka - jak w busie :) widać w nich wszystko. Przez tylnią szybę widać mało.
Nie ma sensu przepłacać i wystarczy standardowe ogrzewanie jednostrefowe. Utrzymuje temperaturę na określonym poziomie i zapewania komfort cieplny. Polecam ogrzewanie postojowe, które nagrzeje nam szybciej wnętrze auta niż temperatura z silnika a dodatkowo rozmrozi przednią szybę po 10 minutach.
Każde BMW ma to do siebie że z zewnątrz jest ogromne a w środku trochę "obudowane" W tym modelu jest podobnie. Generalnie auto jest na tyle duże ze wystarczy miejsca naprawdę każdemu. Całkowicie wysunięte do tyłu siedzenie przednie umożliwia dostateczny komfort pasażerowi na tylniej kanapie, aczkolwiek wymiary zewnętrzne obiecują obserwatorowi więcej miejsca.
Za mało jeżdże abym mógł więcej powiedzieć.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 d 235KM 173kW [l/100km]

11,9