Lista ocen BMW X5 F15 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Larry
SUV xDrive25d 231KM 170kW
ZF 8HP, co mówi już samo za siebie. W X5 pracuje kulturalniej niż w moim byłym F10 i - o dziwo - w nowiutkim Cayenne, na które je wymieniłem - tam skrzynia na zimno potrafi zaszarpać, co w X5 nigdy nie miało miejsca, mam nadzieję, że w Cayenne to też się jakoś poukłada. Jedyne zastrzeżenie jest takie, że w trybie Comfort skrzynia mogłaby nieco chętniej redukować przełożenia, ale i tak jest lepiej niż u konkurencji, dlatego daję 5 gwiazdek.
~Karol
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Skrzynia działa bardzo dobrze. Mam łopatki do zmiany biegów, ale użyłem ich może ze trzy razy z czystej ciekawości. Przy ruszaniu jest delikatna zwłoka, ale każdy automat tak ma, więc nie traktuję tego jako wadę.
~Damian
SUV xDrive30d 258KM 190kW
Mało jeżdziłem automatami (kilka razy DSG w Passacie) i wg mnie 8 stopniowa skrzynia w BMW jest naprawdę super, lepsza niż DSG. Biegi zmienia b. szybko i się nie waha.
~Dromek
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Fenomenalnie dobiera biegi. Szybko. Tryb sportowy trzyma na obrotach. Tryb eko jest bardzo oszczędny. Nawet sam potrafi hamować sinikiem przy jedzie z góry. W eko - wolny bieg.
~motylloo
SUV xDrive30d 258KM 190kW
Skrzynia biegów pracuje poprawnie, ale co z tego jak się z niej leje co chwila. Dodatkowo wymiana oleju kosztowna.
~Griszka
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Dobrze dobrane przełożenia, bardzo elastyczna i dopasowująca się do stylu jazdy. W szczególności w trybie sport.
~Marek83
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Do skrzynii nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Działa sprawnie , nie czuć przełożeń nawet przy mocnym wciśnięciu gazu.
~Pablo
SUV xDrive40d 313KM 230kW
Ośmio stopniowy ZF świetnie daje radę, zmiany biegów są szybkie i mało wyczuwalne
~Szczypior
SUV xDrive25d 231KM 170kW
Bez uwag. W porownaniu do dsg od vw to inny świat.
~radek
SUV xDrive25d 231KM 170kW
bezproblemowo działa nie rwie ale to nowy suv