Ocena kierowcy - BMW X6 E71 Crossover

Andrzej, ponad rok temu
Silnik xDrive 30d 245KM 180kW
Rok produkcji 2011
BMW X6 E71 Crossover xDrive 30d 245KM 180kW 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Brak takich usterek.
Auto bardzo ładne. Wyróżnia się z tłumu. Obecnie jest coraz więcej aut typu suv coupe. To jest pierwsze i jest najładniejsze. Ale to moja opinia. Tak samo uważam, iż pierwszy CLS jest najładniejszym autem typu sedan-coupe.
Silnik bardzo dobry. Średnie spalanie na poziomie 8 litrów na 100 km to wynik rewelacyjny. Silnik fajnie brzmi, wcale nie przeszkadza, że to jest diesel, bo tego w aucie nie słychać, tylko delikatny pomruk.
Skrzynia biegów 8 biegowa jest rewelacyjna. Do tej pory miałem same auta ze skrzynia manualną. Ale przyszedł czas na automat nie nie żałuje tej zmiany. Skrzynia szybko zmienia biegi, nawet do tej pory nie używałem łopatek przy kierownicy, bo i po co. A tego co się dowiadywałem przed zakupem pali sporo mniej niż odpowiednik X6 z 6 biegowym automatem. Ale to widać po cenach aut. Te poliftowe od drugiej połowy 2010 z 8 biegowym automatem są sporo droższe. Ogólnie skrzynia rewelacja.
Jak na dużego suva jest rewelacyjnie. W pracy jeździłem różnymi autami, często bardzo chwalonymi japończykami (toyta, nissan, mitsubishi), ale to nie to. Bujało tymi autami i raczej te chwalone auto są dla kapeluszników do jazdy na prostej. W zakręty się nie nadają. Do tego dynamiki toyoty rav4 2.0 benzyna to raczej porównywalna jest do poloneza.
Karoseria nie ma uwag. Właściwie nie wiem co tu oceniać. Auto nie rdzewieje i nie ma problemu z korozją. Lakier bardzo trwały.
Ze względu na pochyloną szybę z tyłu dałem 4. Ale mega robotę robią duże lusterka w których wszystko widać. Do przodu widoczność bardzo dobra. Warto szukać auta z kamerą cofania, ponieważ auto jest bardzo duże. Kamera rozwiązuje problem cofania. I wbrew opiniom pisanym w internecie. Widoczność do tylu w tej małej szybie jest optymalna.
Tutaj 5. Wszystko pod ręką, są tradycyjne przyciski, które ułatwiają obsługę. Kto miał w aucie tablet i musi się zatrzymać, aby ustawić nawiew to wie o co chodzi. Schowki duże i pod ręką. Jest miejsce na telefon i napoje.
Chłodzi i grzeje, tak jak trzeba, a kubatura auta jest spora.
4 osoby podróżują bardzo komfortowo. Super za brak 5 miejsca, bo w tym miejscu jest duży i wygodny schowek.
Tu myślałem, że będzie lepiej. Ale tu się czepiam już prędkości na niemieckich autostradach ok. 180-200 km/h. Może to kwestia opon, bo niestety nie ma za cichych. Ale przy prędkościach do 160 km/h można śmiało rozmawiać. W porównaniu do japońskich konkurentów jest przepaść na korzyść X6. Nie wiem czy te japońskie auta są w ogóle wyciszone.
Auto jest po prostu drogie w zakupie, ale odpłaca się tanią eksploatacją. Serwis olejowy droższy, że względu na ilość oleju. Olej w silniku wymieniany co 15 tys. km. Skrzynia miała raz wymieniany olej była przy 100 km. Ogólnie wcześniej miałem też mało benzynę, która w kosztach paliwa nie było wiele tańsza od X6 w dieslu.
Auto drogie, ale odpłaca się dobrą jakością. Wcześniej miałem auta inspirujące do premium. VW Passat, Skoda Superb, ale to nie było to. Skoda trochę plastikowa, ale oferowała dużo miejsca. VW wbrew opiniom w internecie, bardzo przyjemne auto. Lepiej wykonane od Skody. BMW X6 chyba dwie jak nie trzy półki wyżej stoi w mojej ocenie pod kątem jakości.
Nie wystąpiły .
Nie wystąpiły. Może to ze względu na serwis samochodu. I nie chodzi mi tu o ASO, tylko regularne wymiany oleju, itd. Z większych wymian, to tylko klocki wymieniałem. Tarcze, rozrząd oryginał.

On - zużycie paliwa dla silnika xDrive 30d 245KM 180kW [l/100km]

BMW X6 E71 Crossover