Lista ocen Chevrolet Aveo T200 (151) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 109 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Born
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Nienajlepiej. Jedynka czasem nie wchodzi. Startujac ze swiatel mozna miec niemila niespodzianke (ale bez przesady, nie opozni to nam startu na wiecej niz 3 sekundy). Tak jakby cos zablokowalo drazek w polowie drogi. Zdazylo mi sie to 2-3 razy na 100 przejechanych km. Wsteczny tez czasem trzeba wrzucac dwa razy ale z tym spotykalem sie w prawie kazdym aucie, nieraz wyzszej klasy. Jak sie wyczuje to nie ma wiekszych problemow ze wstecznym....
~DrOOcik_01
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Wsteczny wchodzi topornie i nie za pierwszym razem; jak to mówią: ten typ tak ma. Można się przyzwyczaić, bo przecież na wstecznym jeździmy okazyjnie :-) Jedynka również niezbyt precyzyjna, dwójka już mniej. 5-tka to typowy nadbieg, można by ją wyrzucić i dać dłuższą 4-kę. Nieco za długie przełożenia, za dużo muszę "machać" wajchą, no i ergonomicznie drążek nieco źle usadowiony; dałbym go bliżej konsoli. Sprzęgło natomiast działa fantastycznie...
~MIAZGULA
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Skrzynia biegów wrażliwa na olej, co by sie nie wlało to inaczej pracuje, trzeba sie nastawić na wymianę oleju co 40 tys i napewno jakimś orlenowskim olejem się nie zadowoli, jedynie górna półka aby biegi w miarę wchodziły, ogólnie przełożenia dziwne 1-2-3 krótkie 4-5 zaś długie, co skutkuje tym że po zakrętach w terenie górzystym czasem nie wiadomo co wrzucić bo na 3 wyje a na 4 nie ciągnie
~MAREK@KONIN.LM.PL
Hatchback 1.4 i 83KM 61kW
BRAK PRECYZJI OD POCZATKU DZIALANIA, GDYBYM MIAL WPLYW NA DECYZJE O KUPNIE TEGO WOZU TO BYM NIGDY SIE NIE ZDECYDOWAL NA TO, WSECZNY JAK U WSZYSTKICH NIEPRECYZYJNY, BIEG 2 TAKZE, MIALEM W HISTORII 4 FELICIE, OCTAVIE I ZADNE Z POWYZSZYCH PRZY ROZNYCH PRZEBIEGACH I SILNIKACH NIE WYKAZYWALY TEGO
~CyBuL
Hatchback 1.4 i 83KM 61kW
Chyba pamieta czasy Daewoo. Niezawodna ale czasem sa trudności z w wrzuceniem biegów. W instrukcji jest napisane, że nie wymienia się oleju w skrzyni za wyjątkiem silnika 1.2. Proponuje jednak wymienić na pełen syntetyk. Problemy ze skrzynia ustępują. Zrobiłem tak w lanosie i pomogło.
~BENNY
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Co do skrzyni biegów to mam kilka drobnych zastrzeżeń. Po pierwsze jest jakby źle umieszczona. Włączenie drugiego biegu nie jest zbyt wygodne. Drążek powinien być przesunięty nieco do przodu. Poza tym ciężko wchodzi jedynka oraz wsteczny. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić :)
~Kermit The Frog
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Za 5 z 6-ciu biegów otrzymuje najwyższą ocenę. Mankamentem jest wsteczny, który wymaga uwagi. Sprawia wrażenie jakby wchodził na 2 raty. Jeżeli nie wbijemy go do końca możemy się spodziewać niemiłego zgrzytu. Poza tym wszystkie przełożenia wchodzą jak marzenie.
~svende
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Wcześniej samochód przejechał jako L-ka 60000km. Lewarek z tego powodu jest troche lużny. Poza tym zwłaszcza na początku nie podobał mi sie długi skok lewarka, ale się przyzwyczaiłem. Do wyprzedzania w trasie trzeba wykorzystać 3 bieg i kręcic wysoko silnik.
~krzyko3
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Dobrze zestrojona, choć wymaga zdecydowanych ruchów dźwignią. Ale co za kretyn wymyślił, żeby ta dźwignia była umieszczona tak daleko z tyłu?!! Zdarzało mi się, że przy zmianie biegów zachaczałem łokciem o kolano pasażera siedzącego z tyłu.
~glt882000@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
<-->skrzynia pracuje nieprecyzyjnie szczegolnie przy probie dynamicznej jazdy, biegi sie jakos przesuwaja tak ze mozna nie trafic sobie lewarkiem tam gdzie trzeba-sam lewarek zbyt przesuniety do tylu samochodu,w zadnym aucie tak nie ma <++> nie ma