Ocena kierowcy - Chevrolet Captiva II SUV

mani, 11 lat temu
Silnik 2.2D 184KM 135kW
Rok produkcji 2011
Chevrolet Captiva II SUV 2.2D 184KM 135kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, zawieszenie.
Silnik rewelacja im dłużej jeżdżę tym samochodem tym częściej chce do niego wracać. Moc i przyspieszenie w tym samochodzie to coś pięknego:)
Tak jak już pisałem, jedyna krótka, ale już się przyzwyczaiłem, dwójka ciężko wchodziła, ale też już opanowałem sprawę, z 6stym biegiem jednak nie ma problemu jak pisałem wczesniej
Niestety obecnie sprawdzam samochód głównie na asfalcie, na mokrym jak i na suchym sprawuje się świetnie, szczególnie w zakrętach, słabe trzymanie boczne, ale samochód na drodze trzyma się pierwszorzędnie.Obecnie czekam na zimę i wyjazd na narty.
Widoczność do tyłu świetna, dzięki kamerze, z przodu jednak brakuje trochę czujnika parkowania, szkoda, ze nie można np dokupić go w salonie.
Wszystko pod ręką, nawigacja kiepska, gdyby nie kolorowy wyświetlacz, który dodaje serca wnętrzu samochodu, to bym wolał jej nie mieć. Rado ciężkie w obsłudze. Brakuje mi też podświetlenia przycisków na kierownicy, w nocy ciężko załączyć tempomat jeśli nie wie się gdzie on jest.
Wentylacja moim zdaniem super, przy klimie w 30 stopniowym upale było zimno w samochodzie. Przy ciemniejszym kolorze auta samochód ma się gorzej, ja mam biały kolor, znajomy czarny, przy upale widać różnice w możliwości klimatyzacji. Samochód jest spory, wiec klima ma wiele do schłodzenia.
Przestrzenie wiele dla wszystkich pasażerów, 3rząd siedzeń też jest wygodny, sam na nim jechałem i nie czułem, ze jadę na awaryjnych miejscach. W Mitsubishi na kanapie jest o wiele mniej wygodnie.
Wyciszenie super, jedyne co dociera do wnętrza samochodu, to wibracje przy jeździe na zbyt niskich obrotach silnika, ale to wina sporego momentu obrotowego i kierowcy.
Tu chciałem się wypowiedzieć po większym przebiegu, ostatnio pisałem przy przebiegu 1000 km, teraz mam 10.000 tyś i spalanie minimalnie spadło. Jeśli jeździ się ekonomicznie do 90km/h można osiągnąć średnio 7.5 litra, przy jeździe do 120km/h nie udało mi się zejść poniżej 8.1 litra, Przy jeździe normalniej do 120 km/h średnio 8.5 litra. Przy jeździe ciągłej ok 140km/h spalanie 10.5 litra, przy jeździe ciągłej ok 160km/h 14 litra, na klinie spalanie rośnie o ok 0.4 litra na 100 km. Spalanie sprawdzane na trasie ok 100 km
Po 10.000 km zaświeciła się kontrolka poduszki powietrznej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2D 184KM 135kW [l/100km]

8,7