Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Kombi

Leszek - ZS KRK, 7 lat temu
Silnik 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Cruze Kombi 1.6 16V DOHC 124KM 91kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto dobrze się prezentuje (masywne, dynamiczne). Sylwetka wersji kombi bardzo ciekawa i nie starzeje się tak szybko, jak odpowiednik Cruze, czyli Astra VI (ta sama płyta podłogowa).
Auto w sam raz dla rodziny 2+2 (miejsca wystarczająco, ale nie za dużo i nie za mało). Silnik benzynowy polecam przy przeciętnych przebiegach rocznych - 15-20 tys. km (spalanie nie jest najniższe, ale akceptowalne przy takim przebiegu). Auto praktycznie bezawaryjne do 100 tys. km (opinie serwisantów Opla i na razie moje doświadczenie - potwierdzone). Dosyć sztywne zawieszenie (w porównaniu do Laguny) i na miejskich, dziurawych drogach czuć sporo - niektórzy twierdzą, że to jednak zaleta, bo auto dobrze się trzyma w zakrętach i pewnie się prowadzi. Wrażenie zwartej i sztywnej konstrukcji.
Dynamika 124 KM może nie jest na wyścigi, ale do miasta i na krótkie podmiejskie trasy w zupełności wystarcza. Nieco gorzej autostrady - tu już auto bez 6 biegu i to czuć (przy 110 km/h jest dobrze, a potem może nieco męczyć - poziom hałasu i obroty silnika).
Szkoda, że tylko 5 biegów (gdyby był 6-ty, dałbym wyższą ocenę). Brakuje mi tego biegu na autostradzie. Skrzynia pracuje pewnie, acz np. w japońskich autach (np. Mazda) jest dodatkowa przyjemność z wyższej precyzji i pracy "na klik", której tu trochę nie da się poczuć - skrzynia działa, auto prawie mechanicznie nowe.
Mi odpowiada, acz niektórym (np. po autach francuskich) może wydawać się zbyt twarde i mało komfortowe. Sprawdzić warto przed zakupem.
Bez uwag. Może jedynie lusterko centralne mogłoby być zawieszone wyżej (lubię siedzieć wysoko i trochę mi jego pozycja ogranicza widoczność).
Bez uwag. Wszystko w zasięgu ręki, proste i działa tak, jak się tego spodziewamy.
Brak uwag.
Wersja kombi, więc dobrze. Są większe auta w tej klasie, ale i są mniejsze. Dla mnie przestrzeń optymalna (z tyłu dla dzieci - również).
Bardzo dobre wyciszenie zawieszenia, opływów powietrza, etc. Ale niestety dosyć dobrze słychać silnik - dźwięk co prawda przyjemny, ale np. w poprzedniej 20-letniej Lagunie silnik był lepiej wyciszony (do 120 km/h praktycznie komfort i spokojna rozmowa). Tu przy 120-130 km/h lepiej jest pogłośnić radio, bo jazda w ciszy może męczyć po dłuższej chwili (a moja typowa trasa po A4 i S3 to 6-7 godzin).
Spalanie wg mnie wysokie i to jedyna wada (11l miasto, 7,5l trasa). Części i serwis tanie, acz nie miałem jeszcze okazji intensywnie korzystać - auto mechanicznie niemal nowe.
Na razie brak (poza jednym incydentem z chwilowym niedomaganiem elektrycznego otwierania bagażnika - po paru godzinach ustąpiło i wszystko działa).
Zero

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V DOHC 124KM 91kW [l/100km]