Szukaj

Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Kombi

Leszek - ZS KRK, 2 lata temu
Silnik 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Rok produkcji 2012
Przebieg: 46 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Chevrolet Cruze Kombi 1.6 16V DOHC 124KM 91kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
4,38
8% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Karoseria : Auto dobrze się prezentuje (masywne, dynamiczne). Sylwetka wersji kombi bardzo ciekawa i nie starzeje się tak szybko, jak odpowiednik Cruze, czyli Astra VI (ta sama płyta podłogowa).
4,0
Całokształt
Auto w sam raz dla rodziny 2+2 (miejsca wystarczająco, ale nie za dużo i nie za mało). Silnik benzynowy polecam przy przeciętnych przebiegach rocznych - 15-20 tys. km (spalanie nie jest najniższe, ale akceptowalne przy takim przebiegu). Auto praktycznie bezawaryjne do 100 tys. km (opinie serwisantów Opla i na razie moje doświadczenie - potwierdzone). Dosyć sztywne zawieszenie (w porównaniu do Laguny) i na miejskich, dziurawych drogach czuć sporo - niektórzy twierdzą, że to jednak zaleta, bo auto dobrze się trzyma w zakrętach i pewnie się prowadzi. Wrażenie zwartej i sztywnej konstrukcji.
Wrażenia
5,0
Silnik
Dynamika 124 KM może nie jest na wyścigi, ale do miasta i na krótkie podmiejskie trasy w zupełności wystarcza. Nieco gorzej autostrady - tu już auto bez 6 biegu i to czuć (przy 110 km/h jest dobrze, a potem może nieco męczyć - poziom hałasu i obroty silnika).
3,0
Skrzynia biegów
Szkoda, że tylko 5 biegów (gdyby był 6-ty, dałbym wyższą ocenę). Brakuje mi tego biegu na autostradzie. Skrzynia pracuje pewnie, acz np. w japońskich autach (np. Mazda) jest dodatkowa przyjemność z wyższej precyzji i pracy "na klik", której tu trochę nie da się poczuć - skrzynia działa, auto prawie mechanicznie nowe.
5,0
Układ jezdny
Mi odpowiada, acz niektórym (np. po autach francuskich) może wydawać się zbyt twarde i mało komfortowe. Sprawdzić warto przed zakupem.
Komfort
5,0
Widoczność
Bez uwag. Może jedynie lusterko centralne mogłoby być zawieszone wyżej (lubię siedzieć wysoko i trochę mi jego pozycja ogranicza widoczność).
5,0
Ergonomia
Bez uwag. Wszystko w zasięgu ręki, proste i działa tak, jak się tego spodziewamy.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Brak uwag.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Wersja kombi, więc dobrze. Są większe auta w tej klasie, ale i są mniejsze. Dla mnie przestrzeń optymalna (z tyłu dla dzieci - również).
3,0
Wyciszenie
Bardzo dobre wyciszenie zawieszenia, opływów powietrza, etc. Ale niestety dosyć dobrze słychać silnik - dźwięk co prawda przyjemny, ale np. w poprzedniej 20-letniej Lagunie silnik był lepiej wyciszony (do 120 km/h praktycznie komfort i spokojna rozmowa). Tu przy 120-130 km/h lepiej jest pogłośnić radio, bo jazda w ciszy może męczyć po dłuższej chwili (a moja typowa trasa po A4 i S3 to 6-7 godzin).
Ekonomiczność
3,0
Koszty utrzymania
Spalanie wg mnie wysokie i to jedyna wada (11l miasto, 7,5l trasa). Części i serwis tanie, acz nie miałem jeszcze okazji intensywnie korzystać - auto mechanicznie niemal nowe.
5,0
Stosunek jakość/cena
Niezawodność
5,0
Drobne usterki
Na razie brak (poza jednym incydentem z chwilowym niedomaganiem elektrycznego otwierania bagażnika - po paru godzinach ustąpiło i wszystko działa).
5,0
Poważne usterki
Zero

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V DOHC 124KM 91kW [l/100km]

Średnie zużycie
8,5
Minimalne średnie zużycie paliwa
8,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
9,5
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
7,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...

Usterki Chevrolet Cruze

Liczba wpisów: 8

Chevrolet Cruze – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu