Lista ocen Chevrolet Cruze Sedan 1.6 i 113KM 83kW 2008-2010 (9) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stefan
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Silnik grzeje się długo jak na benzynę. W ziemie potrzeba około 4-5 km żeby w kabinie zrobiło się ciepło. Załączeniu klimatyzacji towarzyszy głośny zgrzyt, do tego zabiera resztki marnych koni co jest odczuwalne. Przy dość intensywnym chłodzeniu ruszenie pod górkę wymaga żmudnego palenia sprzęgła inaczej silnik gaśnie.
~Wojtek
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Auto bardzo szybko paruje, jesień, zima jazda non stop z nawiewem na szybę. O dziwo gdy włączymy nawiew na szybę automatycznie włącza się klimatyzacja, która owszem skutecznie radzi sobie z parą, ale generuje niepotrzebne zawsze koszty w postaci zwiększonego zużycia paliwa.
~Bidon
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Bardzo, bardzo słaba wentylacja. W lecie klimatyzacja jest mało wydajna, czasem sprawia wrażenie jakby była wyłączona. W zimie jest całkiem ok - wnętrze dosyć szybko się nagrzewa. Najgorzej jest jednak podczas deszczu, kiedy tylko włączona klima pozwala na bezpieczną jazdę.
~Spatz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Moim zdaniem fatalnie -w zimie mocno zaparowane szyby - mimo wszelkich prób z nawiewem ,klimatyzacją. Manualna klima jest bardzo przeciętna jeśli chodzi o jej wydajność. Z przodu na 3, ale z tyłu prawie jej nie czuć!!!
~SanDiego
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Czytałem wiele opinii, że ogrzewanie i wentylacja kiepska, ale ja bym tak nie powiedział. Nie jest to może pełen luksus, ale jak nieco się podkręci kurek, to wieje ładnie. Szyby też szybko schną i złazi para czy lód z tyłu.
~Lukasz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Bardzo dobrze grzeje, klimatyzacja również dobrze chłodzi, aczkolwiek z tym silnikiem klimatyzacja mocno go osłabia.
~dariusz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Zimą szyby bardzo zachodzą parą. Trzeba nastawiać nawiew na przednią szybę i w nogi zimno.
~gumo87
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Bardzo szybko się nagrzewa, co do chłodzenia nie wiem jeszcze nie próbowałem;)
~MARCO
SUPER GRZEJE