Lista ocen Chrysler Voyager III Minivan (68) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojark
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
Całość zawieszenia jest bardzo komfortowa, miękka, typowa dla amerykańskich konstrukcji. W warunkach miejskich nawet jak na ten gabaryt i masę to trzeba przyznać że sprawuje się poprawnie. Zastrzeżenia pojawiają się przy wyższych prędkościach (powyżej 120 km/h) wówczas trzeba naprawdę myśleć o tym co się robi za kierownicą, szczególnie w zimie. przednie zawieszenie ma typowe uszkodzenia gałek, drążków stabilizatora, które potem nieprzyjemnie...
~Tomaso
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
Nierozumiem dlaczego w Peugeocie, który waży ok. 1300kg i jest lżejszy od Chryslera o jakieś 500kg nie czułem drogi, większość dziur na drodze mnie nie dotyczyła. Po przesiadce do Chryslera czuje wszystko. Zawieszenie cholernie twarde-toporne, mój stary 20-to letni Ford Tranzit, który jeżdzi w firmie lepiej amortyzuje nierówności niż voyager-porażka. Amerykanie powinni przyjechać do Francji i uczyć się od francuzów jak się robi zawieszenia....
~Roger84
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
Samochód bardzo dobrze się prowadzi, zwłaszcza zimą, kiedy właściciele małych samochodów trzymają się kurczowo kierownicy jadąc 30km/h, a tu 2 tony masy robią swoje. Bajka kończy się niestety w momencie, kiedy te 2 tony mają ruszyć pod góry na śliskiej (śnieg, lód itd.) nawierzchni. Dlatego m.in. nigdy już nie kupię tego czy podobnego samochodu z napędem na jedną oś bo jest zwyczajnie za ciężki (mam nowe opony, żeby nie było docinek).
~On
Minivan 3.3 V6 158KM 116kW
Dla mnie rewelacyjny. Ten samochód jest stworzony do dalekich podróży. Jazda nim, to czysta przyjemność.Po przejechaniu dowolnego dystansu, nawet setki kilometrów, nic człowieka nie boli. Fajnie wysoko się do niego wsiada. Kiedy trzeba wsiąść do jakiejkolwiek innej \"zwykłej\" osobówki, to wsiada się jak na kibel ;-) strasznie nisko, a później jeszcze trzeba jakoś z takiego auto wysiąść... ja dostaję zadyszki ;-)
~tempra
Minivan 2.4 i 150KM 110kW
Niestety auto nie trzyma w zakrętach (resory z tyłu), trzeba całkowicie zmienić styl jazdy po przesiadce ze zwykłej osobówki. Układ kierowniczy mało precyzyjny ale dobrze stopniowana siła wspomagania. Wielki promień skrętu. Jednocześnie komfort jazdy wyśmienity jak w luksusowym atokarze jest cicho i nie czuje się niewielkich nierówności. Hamulce średnie,. pod pełnym obciążeniem słabiutkie.
~klubowicz91@o2.pl
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
Do układu jezdnego jest tylko jedna wada : cena 350zł[licząc z przesyłka] za piastę tylnego koła ( nie jest rozbieralna i nie da się wymienić samego łożyska , mówię tu o wersji z ABS-em nie wiem jak jest z wersja bez o ile była w ogóle produkowana] łączniki i gumy stabilizatora to rzecz która się zużywa i to normalne ze trzeba je wymienić no ale znowu cena robi swoje.
~Bocian78
Minivan 2.4 i 150KM 110kW
No cóż - resory piórowe i sztywna oś tylna nie powalają w dzisiejszych czasach na kolana, jednak w tego typu pojeździe sprawdzają się całkiem przyzwoicie. Pamiętajmy, że to nie jest auto wyścigowe i z założenia służy raczej do spokojnej jazdy. Jedyny mankament jaki czasem może dokuczać, to kiepski maksymalny skręt.
~voyager
Minivan 2.5 TD 116KM 85kW
Na dluga podroz super, ale nie probujcie brac zakretow z duzymi predkosciami - niby sie nie przechyla tak bardzo, ale czasem masz uczucie jakby auto mialo sie przewrocic na bok. Zawieszenie jak dla mnie troche za twarde jak na rodzinny van ale to tylko moja opinia. Hamulce moglyby byc troche efektywniejsze.
~MariuszNawrot
Minivan 2.4 i 150KM 110kW
Jak na vana prowadzenie bardzo poprawne (opony 235/50R16 tył i 225/55R16 przód). Pomimo sztywnej tylnej osi i resorów piórowych prowadzenie w zakrętach dość precyzyjne. Rzadko, lecz się zdarza zmiana toru jazdy w zakręcie – tylko przy dużych prędkościach.

Chrysler Voyager III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Artur
Minivan 3.3 V6 158KM 116kW
Jeżeli poczujesz że czujesz fakturę jezdni i kamyczki pod kołami to wymień amortyzatory (180.000 km. Normalnie - mięciutko i płynnie. Bardzo przyjemna sprawa. Jest ok. Trzeba uważać wchodząc w ostry zakręt. To nie niski japończyk ani twardy niemiec - po prostu zwolnij.
Chrysler Voyager III Minivan