Lista ocen Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 (29) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ramor
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Awaryjność auta oceniam jako dobra.samochód miał 12 lat,jak go kupiłem,więc pierwszej młodości nie jest.Po zakupie wymieniłem praktycznie wszystkie części eksploatacyjne:zawieszenie tył,hamulce przód i tył(szczęki,tarcze i zaciski),wszystkie płyny i filtry oraz środkowy wydech.samochód sprawuje się ok.Nieco gorzej miała się sprawa z silnikiem,bo po przejechaniu od chwili zakupu jakichś 9tys.km zaczął zbierać się olej na korku wlewu do...
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
co powiem - nie zawiódł mnie w trasie nigdy - trasa augsburg - bytom bez problemów, bytom szczecin - bez problemu, bytom - wrocław - bez problemu - i wiele wiele innych.......no raz odpadł mi tłumik gdzieś pod poznaniem - podwiązałem go i dojechałem z rasowym brzmienim do domu....
~zajc
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Brak! :) No moze poza rdza, ale dopoki dziur nie ma to jest ok. Tylne nadkola to slaby punkt. Moj poprzedni AX pomimo ze byl tez 95 rok, to byl totalnie zzarty. Progow juz nie mial-ale za to byl smiesznie tani :)
~kamil@blokowe.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
przy 195000 km poleciała uszczelka pod głowicą.przy okazji tego wymieniłem rozrząd kpl.,uszczelniacze popychaczy(800zł z robocizną)przy 200000 km padł docisk sprzęgła niestety niewystępuje on osobno jedynie w kpl.(350zł)
~leon317@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
jedyna usterka jak pojawiła się w citroenie ax. przedtem posiadałem ax 1992 1.0 4 biegowy (ale jeden frajer mi go skasował mercem123) w nim nic sie nie zepsuło. ten zrobił 50tys i tez nic sie nie dzieje.
~kuba (shoob@go2.pl)
Hatchback 1.0 45KM 33kW
silnik - troche bierze olej, lozyska w rozsypce, poloski zmienialem juz ze 2 razy(jezdze spokojnie), poza tym zaplon sie ciagle przestawia, wymiana gaznika i takie tam - generalnie bankrut
~SebastianXP
Hatchback 1.0 45KM 33kW
nie ma wiekszych problemow, jak cos sie ma stac to slychac albo widac juz wczesniej ze zaraz cos sie zepsuje np uszczelka pod glowica (bialy dym), oslona przegubu (smar na nadkolu).
~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Najpoważniejszymi usterkami mojego auta była wymiana pompy hamulcowej, pompy paliwowej, naprawa rozrusznika, wymiana cylinderka hamulcowego i wymiana regulatora napięcia.
~Leonsio
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Remont głowicy, ale zawiniony przeze mnie, przy LPG pamiętać o regulacji zaworów, no i pożar pod maską, ale też 3 miesiące ignorowałem ulatniający się zapach beznzyny
~Piotrek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak kupiłem to miał 12 lat- wymieniłem półosie, zrobiłem hamulce - czyli normalny serwis - ceny części są niskie- duży wybór