Lista ocen Citroen AX 1.0 45KM 33kW 1986-1998 (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wisla.pawel@interia.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Dobrze/przeciętnie. Trwała, choć w starszych modelach pojawiają się luzy na lewarku (co ma się nijak do samej skrzyni) i simmeringi tracą szczelność. Aczkolwiek biegi wchodzą bardzo ładnie, pomimo wieku... Czasem brakuje nieco elastyczności.
~Th_omas@wp.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
skrzyni nie oceniam dobrze - biegi wchodzą ciężko (skrzynia 4-ro boiegowa) a wsteczny praktycznie za każdym razem wydaje specyficzny metalowy wydźwięk podczas jego wrzucania - słyszałem że to wina wodzików ale cóż - ze skrzyni zadowolony nie jestem...
~kopiki
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Niestety na razie skrzynia biegów na dzień dzisiejszy jest najgorszym podzespołem. Trudno włącza się wsteczny bieg, no i brakuje V biegu, ale podobnie jak wyżej - biorąc pod uwagę typowo miejski charakter autka nie jest to wielki problem
~Gienek
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Mam skrzynię czterobiegową i jestem bardzo zadowolony, bo ma długie biegi i rzadko trzeba sięgać po lewarek. Często wsteczny wchodzi z oporem, ale nie jest tragicznie.
~galandt@poczta.fm
Hatchback 1.0 45KM 33kW
skrzynia pracuje dość dobrze nie licząc biegu wstecznego, który może wyskoczyć, albo wcale nie wejść. wtedy bieg I, a później znowu R
~ilcar
Hatchback 1.0 45KM 33kW
4 biegi, całkiem nieźle. Może przydałaby się 5 - silnik buczy powyżej 110, ale nie ma co się czepiać, daje radę.
~pilot
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Na 2. biegu do 90 km/h!, a na trójce od 40 ciągnie..., jakiś tylko drążek czy coś musiałem wymienić, co mnie kosztowało z 50 zł
~Paweł
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Hmmm nie jest zła - ale jak przyjdzie zima to troche nie przyjeminie trzeszczy:) Przełozenia zdecydowanie za długie ale w sumie ok.
~kuba (shoob@go2.pl)
Hatchback 1.0 45KM 33kW
ciegielko do skrzyni sklada sie u mnie z drucikow 5-ciu wiec biegi wchodza tak sobie, ale kiedys bylo bez zarzutu
~SebastianXP
Hatchback 1.0 45KM 33kW
no ta \"dwójka\" mogla by wchodzi ladnie w dol a nie w lewo i w dol, raz spadlo ciegno z skrzyni.