Lista ocen Citroen Berlingo I 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2008 (11) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GREGORIUSS
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Skrzynia wg. mojej opinii lekko niedopracowana (zmiana biegów z 3-ki na 2-kę w zakrętach często wchodzi z problemami- wymiana wodzika zmiany biegów pomogła, ponoć był pogięty/od samego początku były problemy),brakuje 6 biegu przy tej mocy i w trasie paliłby jeszcze mniej.Zdarzyła mi się usterka, wymiana simeringu wału korbowego od strony sprzęgła. Trafiłem na niekumatego mechanika którego skutkiem pracy było trzykrotne rozpoławianie skrzyni od...
~bossman
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Brakuje 6 biegu, jeśli na liczniku jest do 110 km\\h to spalanie w normie, silnik wchodzi na obroty w granicach 2500 i wszystko gra. Jeśli jedziemy więciej niż 110 auto zaczyna pić. Pamiętam wycieczkę do Pragi, średnia na autostradzie 140 hm/h, już więcej tak nie jechałem... 9l na 100... Czasem nie wchodzi wsteczny, trzeba jeszcze raz wysprzeglic. Aha i tutaj też usterka, padł synchronizator 3, zgrzyta jak się włącza ten bieg...
~gandalf
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Skrzynia jest ok. mogłaby być 6 stopniowa. Chodzi bez żadnych zgrzytów i problemów, może nie super lekko,ale przynajmniej ma sie wyczucie, jaki bieg w danej chwili wskakuje.
~OldYoung
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Zestopniowanie biegów jest OK. Trzy gwiazdki tylko i wyłącznie dlatego, że czasem trochę przyhaczy. Jestem przed wymianą wodzików i może dlatego.
~Berlingo23
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Czasami kłopot ze wstecznym, poza tym nie ma haczenia itp. Biegi wchodzą gładko, a długi lewarek przypomina taki z busa, mi akurat to pasuje:)
~martinez85
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
biegi wchodzą elegancko, co prawda to nie tdi, tylko 90 koni HDI, lubi bardziej jak kręci mu się kolo 2 tys obrotów
~rzepnica1@vp.pl
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Nie ma z nią problemów.Wsteczny jedynie ciężko wchodzi ale można się przyzwyczaic.
~Robert
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Po takim przebiegu luz na lewarku zmiany biegów, haczenie.
~passtor
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
wymiana oleju przy 150tyś. działa bez problemów
Dziennik kosztów dla Citroen Berlingo I 2.0 HDi 90KM 66kW
6,9
~Adssenbieli
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
biegi wchodzą leciutko i precyzyjnie naprawdę OK