Ocena kierowcy - Citroen Berlingo I

hdi@o2.pl, 21 lat temu
Silnik 2.0 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Citroen Berlingo I 2.0 TD 115KM 85kW 1997-2008 - Oceń swoje auto
zalety: - bardzo dobry, elastyczny, dość dynamiczny i oszczędny silnik HDi - dużo przestrzeni wewnątrz - duży bagażnik - liczne schowki wady: - liczne awarie (zaznaczam, że część z nich mogła być spowodowana kiepską pracą ASO) - hacząca skrzynia biegów - nieco za miękko zestrojone zawieszenie
To bez wątpienia najmocniejsza strona tego auta.
Moja troche haczy, ale może to wada egzemplarza.
Auto troche za mocno przechyla sie na szybko pokonywanych łukach, no ale to samochód dostawczy.
Mi wystarcza.
Wszystko jest na swoim miejscu.
Niestety nie mam klimatyzacji, a latem wnętrze dość szybko się nagrzewa przez sporą powierzchnie szyb. Ale zima grzeje dobrze.
Jest naprawde bardzo dużo miejsca. Wg mnie więcej miejsca na nogi w drugim rzędzie siedzeń naprawdę nie da się znaleźć w żadnym aucie. (dużo zależy od ustawienia przednich foteli)
Przy większych prędkościach szumy opływającego karoserie powietrza są dosyć znaczne, ale to przez za bardzo pionową, przednią szybę.
miasto ok. 7 litrów, trasa 90 km/h - nigdy nie mialem okazji dokladnie zmierzyc, przy prędkości 130-150 tez ok. 7 l
W sumie mialem z tym samochodem i ASO Citroena kilka niemiłych przygód i na pweno drugiego bym już nie kupił.
Z drobiazgów regulowano mi boczne, przesuwane drzwi (raz mi sie zablokowaly) i uszczelniano klapę tylną bagażnika (podczas mocnych opadów zaciekała woda), 2x naprawa centralnego zamka (montował go serwis a nie fabryka)
2xwymiana pompki paliwa niskiego cisnienia (raz z mojej winy, gdyz mialem paliwo zlej jakosci - nie uznano mi gwarancji) - razem ok. 2 600 zł, wymiana przednich amortyzatorów - na gwarancji, wymiana wahaczy kompet - ok 1000 zł, 2x wymiana koła pasowego wału głównego wraz z napinaczami - ok. 2 500 zł, synchronizator 3 biegu - gwarancja

Usterki Citroen Berlingo I

Citroen Berlingo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu