Lista ocen Citroen Berlingo II Combi (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Największa wada to brak 6 biegu. Co prawda na 5-ce można jechać już od około 70kmh, wtedy mamy około 1500obr/min. Odpowiednio przy 90kmh mamy 2000obr/min. Do spokojnej przepisowej jazdy jest OK, ale auto jednak ma w sobie na tyle dobrą dynamikę, że czasami chciałoby się pojechać nieco i wtedy 6 byłaby jak znalazł. Najbardziej jest to odczuwalne na autostradzie. Szybka jazda większe spalanie i hałas od silnika. Jedynka nieco krótka, ale to tak...
~Bulek27
Combi 1.6 HDI 92KM 68kW
Skrzynia jest dobrze zestopniowana. Przy ruszaniu zbiera się od razu nie wyczuwam turbo dziury. Lewarek biegów umieszczony wysoko jest też dopasowany podłokietnik. Jeśli ktoś twierdzi że brakuje szóstego biegu to zaznaczam iż przy wysokiej pozycji siedzącej odczuwalna prędkość 60 km/h to tak jak bym jechał przynajmniej 80 km/h. Tym autem podróżuję o wiele wolniej, ponieważ delektuję się podróżą.
~Andrew
Combi 1.6 VTI 120KM 88kW
Było by lepiej gdyby była skrzynia 6-cio biegowa.Piąty bieg wrzuca się przy około 60km/h,i to już koniec.70,80,90,100 a bieg cały czas piąty.Wyrzuciłbym bym kogoś w PSA za tą skrzynie.Nic nie haczy.Ergonomicznie położona dzwignia zmiany biegów i może trochę za duży jej ruch.
~Makintosz1508
Combi 1.6 HDI 92KM 68kW
Gdyby nie było sześciobiegowych skrzyń na świecie, ta skrzynia byłaby objawieniem, jeździłem oplami, renówkami, chryslerem, fordami, kią, volkswagenem czyli zaliczyłem przeciętną w tej klasie i powiem tak: Cytryna-szacun. Ale prosimy o szósty bieg, brakuje go i kierowcy i autu...
~mp
Combi 1.6 HDI 75KM 55kW
Mało precyzyjna. Jedynka i wsteczny wchodzą często z niemałymi problemami. Wyczuwalne spore denerwujące luzy w układzie przeniesienia napędu, obecne od nowości. Bardzo przydałby się 6 bieg na autostradzie.
~kornik
Combi 1.6 HDI 92KM 68kW
Przy zakupie auta w salonie Citroen Polska założono mi blokadę skrzyni biegów. Niestety, przy wrzucaniu \"dwójki\" blokada ociera o drążek. Teraz już się przyzwyczaiłem, ale na początku było to mocno denerwujące.
~Tomek F.
Combi 1.6 HDI 92KM 68kW
Brakuje 6 biegu! Na początku miałem problem , bo w porównaniu z Kangurem Berlingo ma inaczej zestopniowaną skrzynię biegów - przełożenia są dłuższe i zmiana biegów jest przy wyższych prędkościach.
~Tomek
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Najwiekszą jej bolączką jest brak 6-tki. W efekcie ekonomiczna prędkość podróżna tym autem to max 110km/h. Poza tym chodzi ładnie, w upały i po dłuższej trasie lżej skacze.
~DDs54
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Mało precyzyjne wybieranie biegów, czasem haczy przy zmianie między 2, a 3 biegiem. lewarek zmiany biegów zbyt luźny. Brak 6 biegu na autostradzie.
~Jędker
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Na początku fajnie chodziła, biegi z delikatnym oporem wbijały się. Teraz czuć haczenie na jedynce, czasem trzeba dwa razy wysprzęglić, żeby wrzucić wsteczny.
Citroen Berlingo II Combi