Lista ocen Citroen Berlingo II Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW 2008-2012 (14) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JAREK I ANETA
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
MOCNY, ELASTYCZNY, OSZCZĘDNY, DELIKATYN PEDAŁ GAZU POWODUJE CZĘSTE ZERWANIE PRZYCZEPNOŚCI PRZY RUSZANIU ZWŁASZCZA PRZY ZAŁADOWANYM AUCIE, WRAZ ZE WZROSTEM PRZEBIEGU STAJE SIĘ CORAZ GŁOŚNIEJSZY I BARDZIEJ PALIWOŻERNY, PO DŁUŻSZEJ TRASIE ZAUWAŻALNA JEST GŁOŚNA PRACA WYDECHU TAK JAKBY MIAŁ SPORTOWY TŁUMIK W SERWISIE STD. NIC NIE WIEDZĄ NAJPEWNIEJ WYPALA SIĘ FAP ALE UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W TYM SILNIKU PRZEGLĄDY SĄ CO 15000...
~Jędker
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
to jest 1.6 i czuje się to mimo 110KM. 2.0 w odmianie 110 KM wydaje mi się optymalnym rozwiązaniem. Ciągnie od 1800, ale przed tym czuć turbodziure. Optymalna prędkość w trasie 120 - 140 km/h, przy 160 czuć, że jest to dla niego męczące. Na prostej rownej drodze, udawało mi się rozpędzić do max. 180. Parokrotnie holowałem przyczepę, w sumie miała ok. 1,5 t masy, plus załadowany tył samochodu, przy przepisowej jeździe dawał radę.
~b
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Dynamika bardzo dobra, przyśpieszenie, małe spalanie. Niestety poważne awarie popsuły cały obraz - czujnik ciśnienia - laweta, zerwany!! rozrząd po 148tys. - laweta, awarie sterownika i samych świec żarowych - brak możliwości odpalenia zimą bez autostartera. Bardzo częste alarmy kontrolki pt. błąd silnika
~Marcin
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Posiadam wersje 110KM, czy jak piszą 109KM, przyznam , że dla mnie jest to optymalna wersja. W mieście i na trasie przyspiesza całkiem sprawnie ale czasami przydałoby sie pare koni więcej. Jest odczuwalna lekka turbo dziura, ale już od około 1750 obr/min auto dobrze przyspiesza.
~Słowik
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Wysoka kultura pracy silnika. Moc w zupełności wystarczająca do tego typu auta. Na niemieckich autostradach można spokojnie wrzucić tempomat i lecieć 160km/h. Warto lać do niego dobry ON.Ja leję tylko V-Power Diesla, jest drogi ale naprawdę warto.
~DDs54
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Silnik elastyczny i dość żwawo radzący sobie z autem o tej masie. Po 3 latach użytkowania nie wiem co to filtr DPF, w ogóle nie daje o sobie znać. Brak 6 biegu, więc powyżej 120 km/h spalanie paliwa znacznie wzrasta.
~Grimpal
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Silnik ok . Kulutra pracy dosc dobra , na elastycznosc zlego slowa nie powiem . Oczywiscie nie powala jak na 110 koni . Zdecydowanie za mało jak na taki ciezar auta. Przydałby sie 2.0 HDI
~Słowik
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Silnik sprawuje się rewelacyjnie, cichy, elastyczny, mocny jak na takie auto i b. oszczędny. Chodzi cały czas jak nowy. Olej zmieniam jednak co 10000 km.
~Emek37
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Silnik dobrze sie zbiera,brak turbodziury(jak na mase tego auta)dobrze jest,nie narzekam:)
~Mateusz
Combi 1.6 HDI FAP 110KM 81kW
Oszczędny i w miarę elastyczny w sam raz do spokojnej ekonomicznej jazdy.
Citroen Berlingo II Combi