Lista ocen Citroen BX Hatchback (89) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysztof.granowski@innsoft.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Silnik super ekonomiczny,nie żre wogóle oleju.I każdy porządny posiadacz Citroena wie że hydropneumatyczne zawieszenie jak się o nie dba to jest o niebo żywotniejsze od normalnego.Dla przykładu: moje amortyzatory są od nowości i przy 205 tys km miały 76 % sprawności z max 5 % odchyłkami.Sworznie kuliste i końcówki wymieniłem dopiero przy 165 tysk km.Absolutny rekord świata.Ale za tą tylnią oś to ktoś powinien odstrzelić francuskiego...
~marek.cygon@plusnet.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Mam twardą nogę i pomimo i nie mogę złego słowa powiedzieć o zużyciu. Gaz jest jeszcze tani. Wszystkie podstawowe materiały eksploatacyjne (świece, paski, filtry, oleje, płyny) nie różnią się ceną od stosowanych do aut innych marek tej samej klasy. Ceny przeglądów? Są firmy które wykorzystują to że panuje mit że auta francuskie są b.skomlikowane i "doją" nieświadomych klientów.
~janosik weteran don kichot robin hood
Hatchback 1.6 92KM 68kW
No tu zaczyna się mexyk jak nie macie swojego zaufanego warsztatu Cytryn to po was - do ASO po tym jak mi zepsuli fure już nigdy nie pojade - partacze żuki umieją młotkiem naprawiać a nie exluzywne fury jakimi bx y są bez watpienia . Jak się dba to wszystko ok - cześci tanie jak barcz - nawet pasują od poloneza ( przewód paliwowy 12 zł )
~scypr1@wp.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
zużycie w mieście trochę duże (ok. 10-11l/100km),lecz niestety to wynik korków, dużej ilośći świateł, na trasie przy jeździe do 120 km/h nie przekracza 6,5 l/100km, przeglądy i naprawy w serwisach (autoryzowanych) Citroena bardzo drogie, dlatego trzeba sobie znaleźć serwis firmowy, ale tańszy (www.citroen.prv.pl)
~Tobiasz Biss
Hatchback 1.9 107KM 79kW
REWELACJA! na trasie Opole Zakopane autko spalilo przy 5 osobach pelnym bagazu i predkosci 110km/h 5,2 litra ropy!!zatankowalem auto do pelna przejechalem trase i na miejscu znow do pelna i wyszlo jak w morde strzelil 5,2 jadac samemu mozna zejsc ponizej 5 spokojnie trzymajac 90 do 100!!
~marqin
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Rewelacja. Silnik spala ok. 6-7 litrów w mieście, nawet w dużych korkach. Części tanie, naprawy też nie rujnują kieszeni, pamiętać tylko trzeba, że układ hydro wymaga fachowców. Ceny BX niewysokie, jak ktoś potrzebuje niedrogiego auta to w sam raz.
~tomcat
Hatchback 1.6 94KM 69kW
11,5l/7l a ceny auto ma juz 12 lat i troche trzeba robic tak wiec ni moge powiedziec ze jest super ale czesci ogolnie dostepne i wcale nie sa drogie (jak powiadaja wrogowie cytrynek tylko cieknie i czesci drogie) ja osobisnie nie narzekam
~damian_gniezno@o2.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Zużycie paliwa SUPER szczególnie diesele! ceny części orginalny są kosmicznie drogie!!! np. wężyk który łaczy kapę zaworową z czymś tam od paliwa kosztuje 60 zł a ma 1 średnice a oryginalny ma 2 średnice z 1 cm różnicy!
~grzegorz
Hatchback 1.9 TD 69KM 51kW
Zużycie paliwa super - jestem bardzo zadowolony(zarówno w mieście jak i na trasie). Ceny napraw: wszystko zależy od tego ile mamy pojęcia(wiedzy technicznej) o tym aucie i od mechanika do którego jeździmy. Polecam BX!
Dziennik kosztów dla Citroen BX Hatchback
~pd47626@slive.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Podane spalanie dotyczy LPG, przy dynamicznej jeździe. Ceny części bardzo niskie, przeglądy poza ASO też niedrogie. Ale trzeba wybierać warsztaty które się w hydropneumatykach specjalizują
Citroen BX Hatchback