Lista ocen Citroen BX (115) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bako
Kombi 1.9 RD 64KM 47kW
Zacina się obrotomierz,przez 4 lata użytkowania: 2 razy nawalił regulator napięcia w alternatorze, 1x wysiadła płytka sterownika nadmuchu, padła linka prędkościomierza, wymieniałem sworznie w dzwiach kierowcy, łożyska wahacza tylnego zawieszenia, przekaźnik kierunkowskazów, pasek wielościeżkowy alternatora, linki hamulca przedniego, linka sprzęgła (2x), wymiana tłumika
~Maciej K.
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
No cóż...auto ma swoje lata, więc czasem coś tam się sypnie i są to najczęściej drobiazgi typu trzeszczący pedał sprzęgła (zapsikać jakimś WD-40 lub silikonem), zaśniedziałe przełączniki elektrycznych szyb (wyczyścić blaszki mocząc w Cilicie), jakaś pęknięta rurka (wymienić, najlepiej wszystkie od razu - można wówczas zaoszczędzić na LHMie).
~Dzery
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Szczerze mówiąc jak mam mojego Bx-a 4 lata to jedyną rzeczą jaką trzeba było wymienić były przeguby i wymiana sprzęgła. Nie rozumiem ludzi którzy wypisują ze te auta wiecznie sie psuja. Absurt. Znajomi w dużo młodszych Golfach to maja naprawde awarie. Niemiecka precyzja- śmiech na sali
~g
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Jest duzo rzeczy ktore sie moga zepsuc, ale to co juz bylo naprawiane trzyma sie dlugo. Wiekszosc naprawiem po poprzednim wlascicielu. Trzeba wszystko sprawdzic przed kupnem, bo jest tego tyle, ze malo kto da rade wszystko naprawic. Mowa tu o swiatelkach/czujnikach itp, ktore nie maja wplywu na jazde.
~rafal197210@interia.pl
Hatchback 1.9 107KM 79kW
najpierw wysiadl rozdzielacz cisnien 600zł pózniej zawór hamulcowy 700zł o przewodach nie wspomne bo na samą mysl zygac sie chce pekały chyba z 10 razy za kazdym razem dolewka lhm 35zł litr poj ok 5l az wkoncu zgasł bez powodu sprzedałem ten samochód za 1500zł przez niego bede zył 10 lat krucej odradzam
~janosik weteran don kichot robin hood
Hatchback 1.6 92KM 68kW
u mnie w starym w końcu aucie po morderczym katowaniu co jakis czas wychodziły drobne pierdołki które i tak nie spowodowały ze sie zdenerwowałem na ten samochód - jakieś drobne rzeczy typu stare teleskopy tylnej klapy( opada bez trzymania ) czy odklejona szyba elektryczna od siłownika .
~marek.cygon@plusnet.pl
Hatchback 1.6 94KM 69kW
Tak jak we wszystkich innych autach o porównywalnym przebiegu i roczniku. Prawdą jest że jak np. na drodze przyjdzie wymienić pasek klinowy to trzeba używać trzech różnych kluczy. Francuzi nie uznają w standardize klucza 13´ 10´. Raczej kochają 11´ 12´ 14´.
~wojtek
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
Mi się jeszcze nic nie zepsuło, ale poprzedni właściciel zostawił w spadku tyle usterek, że nie wiem od czego zacząć... Ale tak to jest - im lepsze wyposażenie, tym więcej może się zepsuć. Czasem zdarzają się jakieś dziwne problemy z elektryką, ale nie mają wpływu na jazdę.
~Przekonany
Hatchback 1.9 107KM 79kW
jeśli znasz się trochę na mechanice zrób to w garażu , niejednokrotnie mechanicy nie mają pojęcia co to jest hydraulika i więcej nakręcą niz zrobią . POlecam zakład naprawy citroen we Wrocławiu na A. Krajowej tanio biorą i jeszce coś doradzą
Dziennik kosztów dla Citroen BX
~requiree@yahoo.de
Kombi 1.9 4X4 122KM 90kW
odchodza mi uszczelki od szyb (w srodku), przecieka szyberdach, brak oswietlenia regulacji nawiewu (za to telewizorek dziala - ci w temacie wiedza o co chodzi:)))), od roku cieknie mi krnabrny silownik, ale na razie sie tym nie przejmuje