Lista ocen Citroen C3 I Hatchback (231) - Silnik

Na liście zabraknie 206 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~C3_1.6automat
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Bardzo fajnie brzmi, zbiera się elegansko. Kultura też niczego sobie. Problemów brak. Duży silnik (110KM) na tak mały samochód nie ogranicza niczym, można włączyć klimę , radia i co tylko się chce - moc zawsze jest. Nic się nie psuje...odpukać
~Wojciech W
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Miałem ochote na te 90km z 1.4HDi 16V Ale mechanik powiedział 1.4HDi ten silnik jest nie do zajechania i miał racje doje mu w kość a on nawet nie sapie. Jak padnie to używka kosztuje 1500-2000zł czyli pół śmieszne pieniądze. Do miasta idealny silnik
~Agnieszka
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Powiem tak: silnik słabiutki, słabiutkie przyspieszenie. W pierwszym tygodniu dzięki niemu samochód siadł i siadał regularnie przez 3 pierwsze miesiące. Potem były cyry: przy wyprzedzaniu zwalniał, chociaż noga cały czas była na gazie.
~malage
Hatchback 1.1 i 61KM 45kW
Kultura pracy ok jest cichy elastyczności nie ma wcale,chyba że jeździmy powyżej 4000 obrotów.Przy włączonej klimie i 4 pasażerach mocy brakuje w pełnym zakresie obrotów.Jak ruszam pod górę zawsze wyłączam klimę bo trudno jest wkręcić silnik na obroty
~Wiezet
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Jest cichy, w miarę dynamiczny i elastyczny, po ok. 3 tys. obr., wysoka kultura. Po 10 tys. km poziom oleju nieustannie ten sam! Ani grama dolewki. Wiem, ze w wielu innych nowych autach, po takim przebiegu, wlewa się 0,5 i więcej l oleju.
~Kacper
Hatchback 1.4 HDi 70KM 51kW
Silnik polecam całym sercem. Jak ktoś szuka na pierwsze auto to jak najbardziej. Demonem prędkości nie jest - przypominam, że to tylko 68KM ale idzie wyprzedzić, żwawo przyspieszyć, silnik ma przyjemny dźwięk a spalanie.... bajka !
~Piotrek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Silnik w moim egzemplarzu ma wadę fabryczną, z którą mechanicy nie potrafią sobie poradzić, gdyby nie to, oceniłbym silnik na 4. Elastyczność w porządku przyspieszenie znośne (chyba że przy dociążeniu samochodu np. 4 osobami)
~Lembi
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Niezbyt wysilony, mała dynamika, pracuje kulturalnie, ale na trasie wyraźnie brakuje mu mocy, zwłaszcza w terenach podgórskich gdzie mieszkam. Wymaga raczdej wyższych obrotów i \"odwdzięcza się\" za nie wysokim zużyciem paliwa.
~piozma
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
Silniczek jak brzytewka , w zasadzie gdyby nie to , że ją widziałem to bym nie powiedział ,że jest tam turbina . Pełna moc w całym zakresie obrotów , żadnej turbo dziury . Silny od niskich obrotów , do 3000 można zrobić wszystko .
~Zina&Shogun
Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW
extra, 1,4 a fruwa jak jaskółka. Jeździliśmy różnymi samochodami z tym silnikiem, naprawdę w C3 czuć moc, z rowerkami na dachu, jak wiadomo trudniej przyspieszać, ale C3 i tak sobie radzi. Górki mu nie straszne.
Citroen C3 I Hatchback