Lista ocen Citroen C3 II Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW od 2013 (9) - Silnik

~Łukasz
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Super silnik - moment obrotowy nie zabija (118Nm), ale jest już przy 2750 obrotów! Piękna sprawa - równolegle jeżdżę drugim autem C4 Grand 1.6 VTI (120KM) i właśnie największą wadą jest to, że silnik trzeba "wkręcić" na 4200 obrotów, żeby dostać moc. W tym 1.2 tego nie czuć - jak ktoś ma ochotę to można w granicach do 70-80km/h na prawdę dynamicznie jechać! W mieście super. Na trasie także spoko - choć spalania rośnie przy dużych...
~Z.B.
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Nieźle przyspiesza lecz kultura pracy odbiega od ideału. Poprzedni C3 miał silnik czterocylindrowy, był słabszy ale wrażenia akustyczne lepsze. W ruchu miejskim fatalnie wypada zużycie paliwa. Zarówno poprzedni C3 z 75 konnym silnikiem jak i obecny 1,2 - 82 KM kompromitują Citroena. Przy dość spokojnej jeździe mojej żony z włączoną non-stop klimą 1,4 palił 10 , obecny 1,2 9,5 l/100 km. Dla porównania , również przy żony jeździe Primera 1,8 -...
~ludojad
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Odjęta gwiazdka za kulturę pracy, a raczej jej brak. Jak już się do tego przywyknie to w takim samochodzie ma to sporo sensu. Nie bierze oleju co w dzisiejszych trzycylindrówkach jest ewenementem. Spalanie zależne od nogi (Ja 7l, Żona 5.3l). Dobra elastyczność i do 80km/h zdaje się mieć więcej mocy niż na papierze. Rozsądna prędkość autostradowa to 120-130km/h. Jechałem również wersją 1.0 i jest wyraźnie słabsza i jeszcze bardziej "narwana".
~ArekS
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Równomierne rozwijanie mocy, wysoka kultura pracy mimo ze silnik 3cylindrowy. Dopiero po wciśnięciu gazu "do dechy" robi sie głośniej, ale dźwięk jest całkiem ciekawy ;-) chrapliwo-mrukliwy. W trasie podczas wyprzedzania na wyzszych predkościach przydałoby się trochę więcej mocy i momentu. Warto lać paliwo 98
~Tomek
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Silnik jest bardzo żwawy, jednakże dosyć hałaśliwy przy wyższych obrotach. Jest to jednostka 3 cylindrowa, generująca 82 konie mechaniczne, co przy niskiej masie samochodu jest w zupełności wystarczające do przemieszczania się po mieście.
~Konrad
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
Silnik jak to 3 cylindrowiec szybko reaguje na gaz i sądzę iż do tego auta nadaje się idealnie. Na trasie bardzo ekonomiczny. Przy prędkościach autostradowych nadal jest cicho we wnętrzu.
~zyciu
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
dynamiczny i oszczędny ale przy " depnięciu mam wrażenie że jakieś turbo warczy !
~krzychra
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
3 cylinderki dają radę, próbowałem 1,2 tsi w skodzie, turbo daje troszkę lepsze osiągi ale spalanie też.
~marek02051966
Duży i silny.