Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

bobik, 12 lat temu
Rok produkcji 2011
Citroen C3 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Cicho i komfortowo
Za 44.800 nabyłem samochód bardzo dobrze wyposażony, wygodny i optymalny do moich potrzeb. C3 pasuje do wyższego segmentu. Robiłem porównanie z Ceed, Vengą, Punto, Bravo i Megane, oczywiście z poprawką na wymiary, silniki, wygląd i wyposażenie. C3 wygrał, choć może nie jest największy:)
Silnik 1,4 75 KM pozytywnie mnie zaskoczył. Auto nie jest \"mułowate\", a jednostka chodzi cicho. Przy wyprzedzaniu na trasie trzeba redukować, ale kultura pracy przewyższa mankamenty mało rajdowej wersji
Uważam, że skrzynia jest w tym aucie bardzo dobra. Zestrojenie biegów dopasowano co prawda do jazdy miejskiej, co pozwala na oszczędną jazdę (50km - 4 bieg, 70km - 5), ale na trasie 5 bieg nie powoduje głośnej pracy nawet przy dużych, jak na ten samochód, prędkościach.
Uważam, że samochód ma zawieszenie lepsze, niż niejedno auto z wyższego segmentu. Cicho i komfortowo. Oczywiście na polskich drogach nie zawsze usłyszymy miły stukot, ale trudno znaleźć zawieszenie, które będzie optymalne na polskich drogach.
Moje auto ma szybę panoramiczną, więc widoczność jest świetna. Lusterka duże.
Trochę za dużo plastiku, choć wnętrze zrobione ze smakiem. Ładna listwa na desce rozdzielczej, jednak zegary i listwę ciężko wyczyścić z kurzu - zbyt wiele szczelin i elektryzujące tworzywo.
Napisałbym doskonale, bo jest klimatyzacja automatyczna, bardzo użyteczna regulacja stopnia i miejsca nawiewu, jednak w normalnym trybie nawiew nie radzi sobie z parowaniem szyby przedniej i trzeba albo stosować \"uderzenie powietrza\" albo włączać klimę.
Dla mnie optymalnie. Dla mojej rodziny również. Jednak osoby powyżej 180 cm wzrostu mogą odczuwać niedosyt nad głową. Bagażnik spory, jak na tę klasę.
Czuję się w tym aucie bardzo komfortowo. Dobre wyciszenie silnika i zawieszenia, drzwi i bagażnik zamykają się \"eleganckim\" uderzeniem.
Mógłby palić jeszcze mniej, ale 6,9 w mieście i korkach to wynik całkiem przyzwoity.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

6,6