Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

Tadek, 11 lat temu
Rok produkcji 2011
Citroen C3 II Hatchback 1.4 75KM 55kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Nie bylem fanem Citroena, ogladalem rowniez inne auta, ale jestem bardzo zadowolony z wyboru. Bardzo fajne male auto dla singla albo pary. Wyglad kwestia gustu. Jestem bardzo zadowolony.
Silnik 75KM nie powala przyspieszeniem, ruszanie lewym pasem ze swiatel moze draznic innych szybszych uzytkownikow ruchu bo osiagniecie 60-70km/h zajmuje troche czasu. Nie jezdzilem duzo mocniejszymi autami wiec moge nie miec porownania ale w trasie wyprzedzanie nie stanowi problemu, wystarczy redukcja biegu i sprawnie mozna wyprzedzic np TIRa jadacego 90km/h.
Jesli chodzi o skrzynie to po wyjechaniu z salony spodziewalem sie duzo wiecej. Auto nowiutkie a skrzynia chodzi jak w 10letnim. Zmiana biegow nie jest problemem ale odglosy przy tym wydawane nie sa normalne
Podoba mi sie wspomaganie w tym aucie, krecenie kierownica jest na prawde latwe:) C3 niezle radzi sobie z polskimi drogami chociaz po 12 tys km slysze pierwsze dziwne odglosy zmeczenia zawieszenia. Ze wzgledu na to ze auto jest male radze uwazasz przy wchodzeniu w zakrety przy sporej predkosci. Czasami mozna sie przeliczyc, ja pare razy myslalem ze auto sie po prostu wywroci. Podobnie koleiny, przy duzych auto doslownie rzuca po drodze, ale sprawny kier poradzi sobie i z tym
Widocznosc do przodu rewelacyjna, troszke gorzej wypada w sytuacji gdy zerkniemy za ramie na ukos. Ja np widze wtedy srodkowy slupek zamiast auta ktoremu musze ustapic pierwszenstwa
Bardzo fajnie pomyslane auto, wszystko wlasciwie pod reka
Autko nowe wiec wszystko dziala bez problemu. Wyraznie slychac i czuc kiedy zalacza sie klima. W zime bardzo szybko mozna auto nagrzac w srodku
Z przodu duzo miejsca, siedzi sie fajnie i wygodnie, z tylu jeszcze nie jechalem, ale z opini pasazerow wiem ze jest troszke ciasno, no coz jest to maly samochod.
Jestem bardzo zadowolony, przy malych predkosciach praktycznie nie slychac silnika, 90-110km/h slychac szum opon. Na prawde glosno robi sie przy 130-150km/h. Powyzej 140km/h auto juz \"buczy\" nieprzyjemnie.
w cyklu mieszanym wychodzi mi 7l/100km, w miescie i korkach ostatnio mialem 8, podczas wyjazdu do niemiec, 1700km w obie strony autostrada 130km/h wychodzilo 7,5. W kraju przy normalnej jezdzie w trasie 6,5, ogolnie nie ma tragedi.
W tej samej cenie moglem kupic najslabsza wersje fiesty dlatego zdecydowalem sie na C3. Za niecale 40 tys mamy bardzo fajne autko.
na razie brak jakichkolwiek usterek
na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]