Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

wojtekk, 12 lat temu
Silnik 1.4 VTI 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Citroen C3 II Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Najbardziej zaskoczyło mnie pozytywnie wnętrze w połączeniu z przednią szybą Zenith!
Fajny samochód z dobrym silnikiem (kooperacja z BMW) z dobrym i miękkim zawieszeniem oraz super wnętrzem - szybą Zenith
Cichy, bardzo elastyczny i oszczędny w zużyciu paliwa. Do 130 km/h ok.3,5 tyś obr/min. głośność silnika zadowalająca. Powyżej 4 tyś obr/min. silnik nieco głośniejszy, ale jazda powyżej 140 km/h przy tej wielkości samochodu to już "dużo"
Krótki skok dźwigni (w porównaniu z moim poprzednim Citroenem Xsarą Picasso 1.6 HDI 90) dużo krótszy skok lewarka. Na zimnym silniku (i samej SB) mało precyzyjnie "wchodzi" bieg 1-szy. Po rozgrzaniu skrzynia pracuje już zupełnie "lekko"
Komfort jazdy porównywalny z samochodami o większych rozstawach osi. Ciche i miękkie zawieszenie, chociaż (jak w moim poprzednim Picasso) nieco bardziej czuje się boczne przechyły nadwozia.
Super widoczność przez przednią szybę. dobra widoczność do tyłu. Nieco utrudniona widoczność dla kierowcy patrzącego w prawo na skrzyżowaniu przez szeroki słupek środkowy nadwozia, za drzwiami przednimi po prawej stronie. Super przyciemniane szyby tylne - boczne drzwi oraz tylna (w zakupionej przez mnie wersji Exclusive) Doskonała jasność wnętrza (zwłaszcza z przodu) dzięki szybie panoramicznej Zenith
Dla osób średniego wzrostu (ja mam 179 cm) bardzo wygodne fotele przednie (oparcia zdecydowanie wygodniejsze od mojego poprzedniego Citroena Xsara Picasso. Lekki "mankamet" to niezbyt mocne "trzymanie" siedzisk foteli przednich przy szybszym pokonywaniu zakrętów
Bardzo szybkie nagrzewanie wnętrza. Równie szybkie jego chłodzenie klimatyzacją AC/AUTO automatyczną. Jedyna "niedogodność", to jazda bezpośrednio "pod Słońce", konieczność używania okularów przeciwsłonecznych i skierowania nawiewu klimatyzacji raczej bezpośrednio na szybę czołową.
Sporo miejsca z przodu, zwłaszcza na miejscu pasażera ciekawie rozwiązane "cofnięcie" deski rozdzielczej - "do przodu", co powoduje zwiększenie ilości miejsca na nogi dla pasażera siedzącego na fotelu nawet sporo przysuniętym do przodu.
Dobrze wyciszone wnętrze, zarówno z przodu jak i z tyłu nadwozia
Elastyczny i jak na benzynowy silniki niedużo zużywający paliwa silnik 1.4 VIT 16V 95 KM. Nie jest to wprawdzie moje poprzednie 1.6 HDI, ale miłe zaskoczenie z niedużym zużyciem benzyny godne jest pochwały (jeżdżę "lekką nogą")
Chyba ok, zwłaszcza że mam w tej cenie nie tylko ABS, automatyczną klimatyzację, elektryczne szyby x 4 lusterka składane i podgrzewane, ale również ASR, ESP i czujniki parkowania z tyłu
do przejechanych 2000 km nie stwierdziłem żadnych usterek ...
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 VTI 95KM 70kW [l/100km]