Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

Rok produkcji 2011
Citroen C3 II Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : FATALNIE PRACUJĄCY TYŁ
Karoseria : STUKAJĄCE DRZWI Z POWODU KIEPSKICH USZCZELEK
Dobrze za silnik, design i niezawodność na razie bez problemów
Silnik 1.4 VTi 95 KM doskonały - elastyczny, zwinny i dynamiczny. Nie trzeba tak bardzo go kręcić żeby fajnie ciągnął - zmienne fazy rozrządu, podobno kooperacja z BMW. Spalanie w mieście ok 7 litrów w trasie 6 - 6,5 litra.
Zbyt długie skoki lewarka co powoduje że nie zawsze do końca ten bieg się wbije. Mało precyzyjna i czasami ciężej wchodzą niektóre biegi.
Tylne zawieszenie wydaje z siebie FATALNE DŹWIĘKI. Nawet na płaskich małych nierównościach słychać cały czas drżenie, stukanie, klekotanie itp. Po miesiącu od zakupu samochodu (jako nowy) serwis wymienił amortyzatory tylne z uwagi na te stuki. Niestety problem stukania nie ustał. Po ponownych zgłoszeniach serwis uznał że taka jest specyfika i konstrukcja tego zawieszenia. JEST TO ŻENUJĄCE ŻE CITROEN SZCZYCI SIĘ JAKOŚCIĄ A DŹWIĘK PRACY TYLNEGO ZAWIESZENIA JEST PODOBNY DO WOZU DRABINIASTEGO ALBO STAREGO ŻUKA. Serwisant dodał że jeszcze gorzej jest w C3 Picasso a w C4 Grand Picasso to dopiero porządnie stuka. PRZYGODĘ Z CITROENEM ZAKOŃCZĘ NA C3 BO NIE MAM ZAUFANIA DO ICH JAKOŚCI. Generalnie auto miękkie i tym samym komfortowe ale gdyby nie te stuki ....
Szyba panoramiczna Zenith - rewelacja ...
ok
ok
Z przodu dużo przestrzeni i wygodnie. Na tylnych siedzeniach da się podróżować całkiem wygodnie jak na tą klasę auta. Bagażnik - mieszczą się spokojnie dwie walizy lotnicze i małe dodatkowe - jest ok.
Auto głośnie z uwagi na zawieszenie - tylne (pisałem wyżej). Dodatkowo borykałem się ze stukaniem drzwi kierowcy i pasażera na nierównościach. PO pryśnięciu silikonem uszczelek problem ustał ale świadczy to bardzo niskiej jakości uszczelek - ta guma nie nadaje się na polskie warunki pogodowe.
Za użyte materiały w zawieszeniu i uszczelki oraz twardy plastin w środku powinno być tańsze . Ja za wersję Selection 95 KM zapłaciłem 48 900. Jednak maksymalna cena to nie powinna przekraczać 35 tys.
Tylne zawieszenie i stukające drzwi - to psuje cały fajny obraz tego citroena bo trzeba przyznać że design jest rewelacyjny i zewnątrz i wewnątrz.
Poważnych usterek żadnych nie było auto przez 1 rok zrobiło 10 tys. i mnie nie zawiodło . Tylko te stuki tylne fatalne ... naprawdę potrafią irytować i zepsuć całą przyjemność jazdy..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 VTI 95KM 70kW [l/100km]

6,7