Ocena kierowcy - Citroen C3 II Hatchback

~piotr, 11 lat temu
Silnik 1.4 VTI 95KM 70kW
Rok produkcji 2010
Citroen C3 II Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak to w Citroenie, jazda sprawia przyjemność.
Dla mnie najważniejsze elementy to dużo miejsca z przodu, super zawieszenie i bardzo fajny silnik.
Bardzo fajny silnik, elastyczny i o dobrej dynamice. Wybrałem właśnie model z tym silnikiem zamiast słabszego 1.4 75KM i nie żałuję.
Bez problemów, operwowanie biegami bez wysiłku i trudności na jakimkolwiek stopniu.
Rewelacja! Auto prowadzi się łatwo, płynnie, bez problemów na prostych odcinakch i zakrętach.
Mam panaromiczną szybę, więc po prostu rewelacja!
Bez uwag, wszystko jak należy.
Tylni aszyba ogrzewa się bardzo szybko. Z przodu mogłobyby być lepiej, ale jest podobnie jak w innych autach, którymi jeździłem.
Jak na auto tej klasy uważam, że jest bardzo dobrze. Jestem wysoki i szukałem wygodnego dla siebie auta miejskiego (czyli nie SUV\'a, jak robi to wiele osób:) ). Ten model od razu zyskał moje uznanie. Testowałem prawie wszystkie dostępne modele w tej klasie i w tym przedziale cenowym i żaden inny nie oferuje tyle przestrzeni dla kierowcy i pasażera z przodu. Z tyłu, szczególnie za kierowcą, miejsca na nogi jest mniej, tyle ile w innych autach.
W jeżdzie po mieście auta prawie nie słychać, można bez trudu słuchać muzykę. Przy większych prędkościach i dużych obrotach również bardzo dobrze jak na auto tej klasy.
No cóż, za silnik tej wielkości i mocy trzeba trochę płacić przy tankowaniu. Ale zużycie paliwa jest na poziomie Clio 1.2 60KM, ok. 7,6l/100km w mieście, więc i tak jestem zadowolony, bo przyjemność z jazdy dużo większa. O naprawach nic jeszcze nie mogę powiedzieć, bo jeżdżę od miesiąca i nic się nie dzieje. Auto ma dwa lata (kupione używane u dealera) i na razie nie czuć, że jeżdżę używanym autem.
Naprawdę bardzo dobre auto, kupione za dobrą cenę. Wyposażenie i wykończenie dużo lepsze niz u konkurencji, która dopiero w nowych modelach wprowadza takie elementy, jak Citroen w aucie produkowanym już kilka lat.
trudno na razie powiedzieć, za mały przebieg, na razie bez awarii.
trudno na razie powiedzieć, za mały przebieg, na razie bez awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 VTI 95KM 70kW [l/100km]

6,8