Lista ocen Citroen C4 Picasso II (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Automatu się trochę obawiałem - niepotrzebnie. Początkowo wajcha do zmiany była w dziwnym miejscu ale podczas użytkowania okazało się że to super rozwiązanie, konsola miedzy siedzeniami pomieści nawet damską torebkę ;)
~Kropi
Picasso Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Lekko haczy, choć po pierwszym tysiącu km zdecydowanie mniej. Niewygodna, twarda i duża gała, to jest z pewnością temat dla projektantów przy kolejnym liftingu. Zestopniowanie bez zarzutu.
~Dawid
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Na pewno pomaga utrzymać niskie spalanie. Tutaj kończą się pozytywy. Najgorszy automat z jakim miałem odczynienia. Kultura pracy-0, szybkość zmiany przełożeń- jak w 40letnim mercu.
~Tomik_UNO
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Bardzo ciężko wbić 2jkę. Zarówno w górę jak i przy redukcji. Niezależnie od prędkości i obrotów silnika. Mankament nieprzystoi w tej klasie, zwłaszcza, że sporo kobiet wybiera to auto.
~użytkownik 3 poprzednich fordów
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Najgorszy element auta, odgłosy zmiany biegów dochodzą z okolic wybieraków a podnoszony plastikowy pierścień do wstecznego hałasuje nie przystając do reszty pojazdu.
~Robert
Picasso 1.6 e-HDi 92KM 68kW
Mam skrzynie manualna zautomatyzowaną MPC i jak już nauczymy się z nią jeździć jest naprawdę w porządku. Czasami ma swoje odchyły ale generalnie na plus.
~Krzy5io
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
super, że sześć biegów, szkoda że topornie wchodzą. Szkoda że Francuzi nie chcą się uczyć choćby od Koreańczyków, o Japończykach i Niemcach nie wspominając.
~Jacenty
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Manualna 6 biegowa, nieźle dobrane przełożenia ale niezbyt precyzyjnie wrzuca biegi. Nie był dostępny automat, kiedy zamawiałem auto.
~Michał
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Skrzynia nie zbyt precyzyjna, biegi nie wchodzą gładko i precyzyjnie mogło być lepiej ale podobno francuzy tak mają.

Citroen C4 Picasso II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz
Picasso 1.6 THP 165KM 121kW
EAT6 jest duzo lepsza , ladnie wybiera biegi, czasami zbyt dlugo przytrzymuje na jednym biegu podczas gwaltownego przyspieszania.