Lista ocen Citroen C4 Picasso II Picasso (32) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Willy_M
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Dużo lepszy niż we wcześniejszym C4 Picasso I. Tutaj czuć rękę Citroena. Nic nie wymagało naprawy przez okres mojego użytkowania. Na skręconych kołach na parkingu można było wyczuć na kierownicy mikro-puknięcie. Myślę, że to zwiastowało w przyszłości kłopot z elektrycznym wspomaganiem.
~asddsa
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Tutaj bez zarzutu. Citroen nie do końca daje znać co jest pod kołami ze względu na elektryczny układ wspomagania, ale klei się do drogi niczym sportowy samochód. Przy okazji bardzo dobrze wybiera nierówności i w środku jest naprawdę komfortowo na naszych cudownych polskich drogach.
~Karol
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Wielki plus!!! Wcale nie jest miękki i pływający jak to niektórzy oceniają. Jest znakomicie zestrojony z tego typu autem. Nic nie puka, bardzo ładnie wybiera nierówności, na zakrętach nie pochyla się. To naprawdę dobre zawieszenie.
~jorge30
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
O zawieszeniu citroena nie trzeba pisać - połączenie komfortu z precyzją prowadzenia, samochód przyklejony do drogi, pewny w prowadzeniu. Jedynie minimalnie wyczuwalne silne podmuchy boczne - ale to z racji wysokości samochodu.
~Kazik
Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
w szybszych zakrętach czuć ingerencje ESP, spowodowane bardzo komfortowo zestrojonym zawieszeniem co mi nie przeszkadza bo to jest auto rodzinne i ma być wygodne a nie sztywne jak niemiecka konkurencja kto jechał ten zrozumie:)
~Bubson3
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Jest bardzo komfortowo zestrojony. Samochód dobrze trzyma się drogi, chociaż na zakrętach lekko się wychyla. Ale jest to wpisane w specyfikę marki i przeznaczenia samochodu. Ma być wygodnym środkiem transportu dla rodziny.
~użytkownik 3 poprzednich fordów
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
bardzo przyjemne prowadzenie, jednak nie ma porównania do aut z zawieszeniem wielowahaczowym. Można się przyzwyczaić. W zakrętach zbyt mocno się przechyla. Układ kierowniczy poprzedniego C-max'a również oceniam lepiej.
~Piotr Mazur
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Zawieszenie komfortowe. Mało precyzyjny układ kierowniczy, ale to jest nie wada tylko zaleta .Po prostu w trasie nie męczy.Trasa do Włoch nie jest wyczynem ( Mazdą 6 bym się nie odważył).
~Tomik_UNO
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Trzyma się drogi jak przyklejony. Szeroko oparty na ziemi sprawia miłe wrażenie, daje poczucie bezpieczeństwa i sprawczości. Genialny promień skrętu. To moje 23cie auto - ale pierwsze z takim wynikiem.

Citroen C4 Picasso II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzy5io
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
nie należy się spodziewać sprawności gokarta na zakrętach, ale to nie ta bajka. Za to komfort ! Układ kierowniczy taki jak ma być, na parkingu jednym palcem, na autostradzie w miarę sztywno.
Citroen C4 Picasso II Picasso