Lista ocen Citroen C4 Picasso II Picasso (30) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sztywny
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Bez zarzutów. Wręcz świetne odmrażanie i odparowanie szyb. Latem automatyczna klima również daje radę. Fajnie rozwiązany system odświeżania powietrza (czy też zapachu) - za pomocą sprytnego fabrycznego wkładu, który pozwala ustawiać intensywność (nic nie dynda, nic nie wkładasz w wyloty nawiewów), który kosztuje ok. 50 zł, ale starcza niemalże na cały rok.
~Karol
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Znakomicie, klima spokojnie daje sobie radę z tak dużą kubaturą. Zimą, zanim pojawi się pierwsza kreska na wskaźniku temperatury silnika, już ciepło idzie na kabinę. Z tyło niezależne nadmuch z możliwością sterowania - czyli można powiedzieć że klima czterostrefowa. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
~Robert
Picasso 1.6 e-HDi 92KM 68kW
Ogólnie nie można się doczepiać do wentylacji ale miałem awarie nagrzewnicy i problem z termostatem, który est odpowiedzialny za niedostateczne dogrzanie silnika co za tym idzie niedostateczne dogrzanie kabiny.
~Karol
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Niezależne sterowanie nadmuchami dla pasażerów z tyłu. Wydajna klima i ogrzewane siedzenia nadrabiają wolniej nagrzewający się silnik (jak to w dieslu) ale i tak nie ma dramatu. Ciepłe powietrze zaczyna dmuchać już po ok 3 min
~Krzy5io
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
wentylacja, ogrzewanie i klimatyzacja działają doskonale. Klimatyzacja chłodzi wnętrze bardzo szybko (przetestowana w Grecji w sierpniu). Nie mogę dać pięciu gwiazdek, bo sprężarka klimatyzacji przy intensywnej pracy wyje!
~Willy_M
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Ogrzewanie bardzo wydajne. Chłodzenie troszkę mniej. Dobijałem i sprawdzałem klimatyzację bo jednak w upały tak duża przeszklona kubatura to wyzywanie dla klimatyzacji.
~jorge30
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Dwustrefowa klima, z kilkoma programami pracy...bajka. Od szybkiego dopasowania temperatury wnętrza do cichej niezauważalnej pracy. Opcjonalnie dodatki typu rozpylacz zapachów.
~użytkownik 3 poprzednich fordów
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
bez zarzutu poza zastosowanym powszechnie uważanym za niebezpieczny czynnik klimatyzacji r1234yf; serwis autoryzowany odmówił wymiany czynnika na r134a...byle do końca gwarancji..
~Bogul
Picasso 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Nawiewy oraz klimatyzacja działają bardzo sprawnie, samochód posiada nawiewy z tyłu co także zwiększa efektywność klimatyzowania wnętrza auta.
Dziennik kosztów dla Citroen C4 Picasso II Picasso
6,2
8,4
10,6
~Maniek
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Klimatyzacja dwu strefowa bardzo wydajna szybko osusza szyby a latem świetnie chłodzi.
Citroen C4 Picasso II Picasso