Lista ocen Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW 2010-2015 (17) - Ergonomia

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~agarti
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Nie jest z rym rewelacyjnie. Raczej przeciętnie, co z tego że dany przycisk funkcji umieszczono w kilku miejscach (na kokpicie, kierownicy itp.), jak nie mogę go znaleźć w gąszczu innych przycisków. Tylko piloci są w stanie się w tym wszystkim połapać. Zastanawia mnie też kto tak zaprojektował podłokietnik że przesuwając go max do przodu jest kolizyjny z hamulcem ręcznym!!!!. Dla mnie kokpit to dyskoteka, dużo światła i zabawy, duże ryzyko...
~GJI
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Wszystko jest tam gdzie trzeba. Przyciski na kierownicy bardzo pomocne, bardzo podobają mi się wycieraczki przedniej szyby - pracują od środka do zewnątrz i zbierają wodę praktycznie z całej szyby. Jedna rzecz mi się nie podoba: klimatronik nie ma opcji włączenia sterowania drugą strefą jednym pokrętłem od kierowcy - jak jadę sam to muszę kręcić dwoma pokrętłami oddzielnie. A tak poza tym wszystko ładne i przemyślane i tam gdzie powinno być....
~ozzyic
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Największa wada to brak jakiegokolwiek wskaźnika temperatury silnika. No nie ma i koniec, co mi przeszkadza cały czas. Nieco pokomplikowana obsługa radia na panelu środkowym. Z kierownicy bez problemu. Przycisk blokowania drzwi na konsoli środkowej co mi przeszkadza (w octavii przyzwyczaił się człowiek do jego położenia na drzwiach nad sterowaniem szyb. Włączanie ogrzewania lusterek wraz z tylną szybą, nie da się osobno.
~Citroen
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Miejsca w kabinie wystarczająco dla 4 osób + bagaże, a nawet zdążali sie podróżować z 5 pasażerów i bagażnikiem wypchanym po brzegi i wszystko sie zmieściło. Pojemność bagażnika jak na tę klasę wystarczająca. Widocznosc we wszystkich kierunku jest moim zdaniem b.dobra. Na konsoli środkowej nie ma zbyt dużej ilości przycisków obsługa jak dla mnie intuicyjna i prosta.
~Mario
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Wnętrze rozwiązane jest dość funkcjonalnie, jednak niektórym natłok przycisków zarówno na desce rozdzielczej oraz kierownicy może przeszkadzać. Super patent to nocny panel ( wygaszanie ) również dostępny z kierownicy oraz możliwość zaświecenia lampki wnętrza z przycisku na kierownicy.
~Andrzej P.
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Nie licząc najbardziej wybrednych użytkowników, wszyscy będę zadowoleni. Na początku trochę może przerazić mnogość przełączników, guziczków, itp. ale po kilku dniach okazuje się, że wszystko jest tam gdzie być powinno.
~Jpj
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Pozycja za kierownicą dla mnie bardzo dobra (mam 185cm wzrostu). Deska poukładana, niczego nie trzeba szukać. Brakuje jednak podłokietnika.
~JPJ
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Wszystko czytelne, bez nadmiaru przycisków. Ładna deska, ciekawe materiały, lepsza jakość montażu niż Megane i Corolla. Daję 4,4
~Marek
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
wszystko na swoim miejscu -sterowanie radiem z panelu jest dość "wymyślne"...
Dziennik kosztów dla Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
~Cubusb
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Wszystko jest tam gdzie powinno, tylko dźwignia ręcznego koliduje z wysuniętym podłokietnikiem
Citroen C4 II Hatchback 5d