Lista ocen Citroen C4 II Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW 2010-2015 (22) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GJI
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
C4 jest naprawdę dobrze wyciszony, przyjemny w środku, silnik wydaje się mocniejszy niż jest - HDI pod względem kultury pracy w porównaniu do Octavii II TDI PD to dzieło sztuki. Auto jest bardzo elastyczne i czuć że te niutonometry robią dobrą robotę. Przekonałem się też że konie koniom i niutonometry niutonometrom nierówne. Bardzo mocno rozważałem Kia Ceed 1,6 CRDI 128 KM. C4 ze swoimi 92 KM jest zrywniejsze i mówię to z pełną...
~ozzyic
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Niby 92km, ale do normalnej jazdy w tym przypadku wystarcza, przynajmniej mi. Piratem drogowym nie jestem, lubię dynamicznie przyspieszać, a później jechać ze stałą prędkością. Przy takiej jeździe cytryna odwdzięcza się niskim spalaniem. W zeszłym roku po 9000km spalanie z komputera wychodziło 4.3. W tym roku (więcej miasta) po 7000km mam 4.4. Wskazania porównane z tankowaniem pod kurek. Różnica wyszła 0,1l (przy komputerowym 4.8 wyszło 4,9)...
~Mario
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Silnik 1,6 HDI kulturą pracy bije na głowę praktycznie całą konkurencję od samochodów niemieckich, Włoskich po Japońskie. Moc nie jest może zbyt wielka, ale jest dość elastyczny i wystarczająco radzi sobie w codziennej eksploatacji. Spalanie ? - Rewelacja ! Pratycznie nei ma szans przekroczyć 5,5-6 litrów. W trasie ( 70% autostrada 140-160km/h + 30 % drogi lokalne ) w granicach 5,0- 5,2
~Citroen
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Samochód mechanicznie spisuje sie bardzo dobrze, dobrej pory oprócz czyszczenia czujnika ABS, nie pojawiła sie żadna usterka. Jedyna wada są kiepskiej jakości oryginalne tarcze u mnie wytrzymały tylko 80000km z przodu - ale powiedzmy, ze przy jeździe autostradowej mogły sie szybciej zużyć. Po wymianie na b.dobrej jakości zamienniki podobno nie powinno byc tego problemu.
~Andrzej P.
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Jak na 92 KM nie jest źle. Demonem szybkości nie jestem, więc nie szukałem mocniejszego. Do sprawnej jazdy po mieście i poza miastem wystarcza w zupełności. Pod sporą górkę powyżej 130 zaczyna brakować mocy na przyspieszanie, ale na równym spokojnie 150-170 można lecieć. Tylko że wtedy spalanie dochodzi do 7 litrów.
~Jpj
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Są mocniejsze silniki o tej pojemności, ale trzeba zauważyć że napędy PSA pracują w samochodach wielu innych marek, więc musi to być jednostka bardzo udana. Tak właśnie jest. Kultura pracy, elastyczność i ekonomiczność na najwyższym poziomie. Siła ciągu zwłaszcza na V biegu znakomita.
~~piotr
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Przyznam, że miałem obawy co do mocy silnika, ale zupełnie niepotrzebnie. Wystarczający do jazdy po mieście i wyjazdów poza miasto. Bardzo dobra dynamika, oszczędne spalanie - średnio 5l/100km! W porównaniu do silnika 1,6 benzyna, 110KM w Astrze III - rewelacja.
~agarti
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Diesel o mocy 92 KM zgodnie z instrukcją nie jest prawdziwą informacją w moim odczuciu. Raczej jest tu z 130 kucyków a może i więcej. Bardzo wysoka elastyczność i dynamika. Prawdziwą moc dopiero zdradza autostrada, Vmax=174 km/h niestety.
~JPJ
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Cichy, niezwykle elastyczny. Bez przesady wydaje się mocniejszy niż 92 KM. Miły pomruk przy gwałtowniejszym przyspieszeniu. W sumie po wcześniejszych różnych modelach benzynowych jestem bardzo zadowolony. Bardzo wysoka ocena 4,75
~peter new c4
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Zdecydowanie polecam wersję słabszą, nie ma sensu dopłacać 4 tys do 112KM, która jest potencjalnie o wiele bardziej awaryjną jednostką. Jestem zaskoczony kulturą pracy i elastycznością tego silnika...oczywiscie na plus :)
Citroen C4 II Hatchback 5d