Lista ocen Citroen C5 II Hatchback (81) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek inżynier
Hatchback 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Niesetty nie ma tak, że w lecie ustawiamy 23 st C i zapominamy o sterowaniu - raz dostajemy lodowatym powietrzem po twarzy, innym razem zmieniając nadmuch na szybę, robi się za gorąco, brakuje delikatności. Mnie to jeszcze nie spotkało, ale sądząc po forum citroena - masowo padają klapy klimatyzacji. To też nie używam trybu dwustrefowego - ponoć to daje więcej szans na trwałość. W zimie ogrzewanie działa szybciej niż w Stilo dieslu,...
~Bartek
Hatchback 3.0 V6 211KM 155kW
W zimę grzeje, w lato mrozi. Jesienią i zimą po zajęciu miejsca natychmiast parują szyby, ale szybko się wysuszają. Jak ktoś nie musi dbać już o jakość nasienia, to super sprawą są podgrzewane fotele :) Do pełni szczęści brakuję mi tylko, żeby były jeszcze wentylowane i miały pamięć ustawienia - jeżdże na zmiane z żoną i dużo schodzi z dopasowaniem pozycji pod siebie. Dużym nieporozumieniem w tym segmencie aut jest brak nawiewu na tylni rząd...
~Mike
Hatchback 2.0i 16V 140KM 103kW
Dwustronna aut. klimatyzacja działa naprawdę dobrze choć tryb Auto mógłby dobierać mniejsze (cichsze) obroty - ale może tak jest tylko w zimie i w lecie będzie ciszej. Klima w C5 jest zresztą niezbędna bo Citroeny przodują w zaparowywaniu szyb - miałem to w Saxo, w Xsarze i mam w C5 :-) Na szczęście usunięcie zaparowania trwa paręnaście sekund od włączenia klimy i jest do tego nawet osobny przycisk.
~Greg
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
Niewiele do dodania. Dobrze działająca klimatyzacja i wentylacja. Brakuje może stopniowego uruchamiania przy dużych różnicach temperatur - latem nie schładza stopniowo, tylko rusza pełną parą mocno chłodząc wnętrze, zimą zaś na początku wieje chłodem, zanim silnik zdąży zagrzać wdmuchiwane powietrze. Jednak po pierwszych chwilach jest już jak najbardziej poprawnie.
~mietek61@list.pl
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
Wentylacja bardzo dobra ogrzewanie też Szczególnie zadowolony jestem z funkcji odszraniania,odparowania przedniej szyby.Po odpaleniu motoru niemal natychmiast mogę jechać a nie czekam jak inni na parkingu aż im szyby odparują Klina od strony pasażera mi się popsuła Nie wiem czy to czujnik, czy żaluzja?.Nie mam czasu się tym zająć a przeważnie jeżdzę sam.
~kozlac
Hatchback 1.6 HDi 109KM 80kW
Bardzo sprawna, szyby nie parują, szybko robi się ciepło, nawet gdy silnik jest zimny - chyba to zasługa grzałki elektrycznej. Mam wrażenie, że przy dużych upałach automatyczna regulacja nie jest zbyt optymalna jeśli chodzi o kierunek nawiewu, ale to zawsze można zmienić ręcznie.
~Zadowolony
Hatchback 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Nawiewy, klimatyzacja bez problemów radzą sobie z różnymi warunkami. Szybkie odparowanie przedniej szyby i oglnie dobra cyrkulacja we wnętrzu. Mnie też trochę długo się dogrzewa w zimie ale może to problem termostatu... Muszę to sprawdzić.
~artur.publicite@gmail.com
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
Dwustrefowa klima chodzi znakomicie. Minimalny nawiew wystarczy do schłodzenia auta w najgorętszy nawet dzień (zima jeszcze przede mną). Poza tym swoje robią wielowarstwowe szyby, dzięki którym wnętrze nagrzewa się wolniej i wolniej oddaje chłód.
~Mruk
Hatchback 2.2 HDi FAP 170KM 125kW
Dobrze, ale nie doskonale. Mam wrażenie, że jakoś długo się nagrzewa w zimę. Xantia była ciepła dużo szybciej. Jak już się nagrzeje, co trwa może minutę, to jest oczywiście wspaniale. Zawsze jeżdżę z klimą i wszystko jest OK.
~SLY
Hatchback 2.0 HDi 136KM 100kW
Wszystko działa super. Denerwuje mnie tylko, że muszę wędrować po menu komputera jak chcę wyłączyć klimatyzację (kompresor). W mieście, na krótkich przejazdach nie ma sensu załączać klimatyzacji.
Citroen C5 II Hatchback