Lista ocen Citroen C5 III Sedan (86) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arkadius44
Sedan 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Silnik cieszy się dobrą opinią na rynku, natomiast obecna generacja generująca 180 KM jest rewelacyjny pod wględem osiągów, niesamowicie dymaniczny. Zaraz ktoś skomentuje, że skoro tak uważam, to nie jeździłem mocnymi samochodami, otóż jeździłem wieloma autami o mocy ponad 200 KM, a nawet 270 KM. Ponadto silnik charakteryzuje sie wysoką kulturą pracy. Wewnątrz auta podróżujący nie wiedzą czy to diesel, czy benzyna. Doskonale.
~Polrob
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jak narazie dociera się ale już widać że posiada spory potencjał mocy i momętu (2.0HDI 163kM). Popzedni mój samochód to też C5 w tej samej budzie tylko z silnikiem 2.0HDI 136kM. Także po doświadczeniu z tamtym silnikiem myśle że będzie bardzo dobrze. Silniki te mają to do siebie że przez pierwsze 2-3tyś km są trochę ospałe i więcej palą ale pózniej jest już tylko lepiej.
~JuliuszK1000
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Silnik ma jedną wadę- rozrząd. Byl zmieniany po okolo 50 tys. km, serwis zalozyl czwartą generację rozrządu. Zobaczymy ile wytrzyma. Ponadto napinacz elektryczny paska klinowego byl zmieniany rok temu. Olej lekko wycieka spod pokrywy klawiatury, czujnik poziomu i temperatury oleju lekko wariuje - pokazuje że brakuje oleju a poziom jest w normie
~bogi
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
jak na razie . tym samochodem to sie plynie po dziurawych polskich jezdniach , generalnie cichutki, wszystko pracuje niezawodnie ,auto jest bardzo elestyczne, na zakretach sie nie kladzie jak mowia kierowcy, przy tej masie 1600 kg i czterech osobach w srodku spokojnie ciagnie do przodu i jeszcze na zapas mocy
~bonusso
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Silnik fantastyczny. Gdy jadę spokojnie (97% moich przejazdów) spalanie jest zaskakująco niskie przy tej masie samochodu. Kultura pracy bardzo dobra, odczuwam lekkie drgania podczas postoju np na światłach (mam automat więc trzymam na hamulcu) - prawdopodobnie pochodzi od skrzyni biegów
~ANSEL
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Silnik ogólnie niezły jak to HDI w tym aucie chyba jednak przydał by się nieco mocniejszy motor w okolicach 160KM gdyż czuje się czasem że biedak ma ciężko jak chcę się przycisnąć. Ładnie przyśpiesza za to na 5 i 6 biegu to jest zadowalająco. Jest cichy a kultura pracy bliska benzynie.
~Aro1
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Ten silniczek w porównaniu z innymi autami, którymi jeździłem, w tym wieloma TDi, to przepaść. Niesamowicie cichy i elastyczny. Niestety te zalety kosztują nieco większym apetytem na paliwo w ilości około 0,5-1 litr/100 km. Jednak te walory jakie ma są warte tej ceny.
~dominik
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
163 koniki dają radę, auto fajnie się zbiera i nie przyniesie nam wstydu.Nie jest to demon, ale naprawdę daję rade.Silnik ma super opinie i wystarczy dbać o olej,filtry i nie katować na zimno i będzie służył bezproblemowo.
~Lukasz
Sedan 3.0 V6 HDi Biturbo FAP 241KM 177kW
Chyba najlepsze co może być w tym aucie silnik naprawdę zaskakuje dynamika super dźwięk w środku nie słychać ze to diesel, przyspieszenie jest naprawdę Ok gdyby skrzynia była jeszcze szybsza można by wyciągnąć więcej z tego silnika .
~Romza
Sedan 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Jak na razie bez zarzutu . Auto nowe, wiec nie ma prawa być inaczej. Silnik o mocy 180 KM jest bardzo dynamiczny z ograniczonym apetytem na paliwo. Nigdy nie miałem auta o takiej mocy, ale wrażenia powyżej 2000 obr. niesamowite !
Citroen C5 III Sedan