Lista ocen Citroen C5 III Sedan (86) - Silnik

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Doniec
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Silnik świetny na trasy, z odpowiednim zapasem mocy, bardzo oszczędny. Niestety w mieście daje o sobie znać spora turbodziura, a do tego kiepskie przełożenia skrzynii biegów. Generalnie bez problemów, niestety zdarzają się wycieki.
~taszan
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Preferuję tylko silniki benzynowe. Mając 58 przetestowałem ich kilkanaście przejeżdżając wiele kilometrów. Ten silnik który powstał w kooperacji trzech firm Citroen/Peugeot/BMW jest silnikiem doskonałym. Bardzo cichy.
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
2.0 HDI , silnik mocno ospały, przemieszczać sie z p. A do B można ale dynamiki zdecydowanie brakuje, elastycznosci poniżej oczekiwanej- nie przyspiesza równo z 50km/h na 4 biegu, z automatyczna skrzynia biegow bedzie jeszcze gorzej
~qazwalt
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Przy prawidłowej eksploatacji (styl jazdy) oraz konserwacji (wymiana oleju i filtrów co 10 tys. km), nic się nie dzieje. Niestety wymiana świec żarowych i dostęp do nich to porażka inżyniera kontruktora.
~Przeciętny użytkownik
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
O silniku napisałem już w całokształcie. Całkowita porażka. Wadliwa jednostka, która powinna być wycofana z obrotu a nawet z rynku. Poza tym auto waży 1.7 tony i ten silniczek jest na niego za słaby.
~jonaszm
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jeżeli chodzi równo to spoko. Cicho i kulturalnie, \"tedeiki\" i inne takie pod względem kultury odstają. Samochód jest ciężki, niektórym może to być mało, ale mi 140KM wystarczy spokojnie.
~rpekala@univ.rzeszow.pl
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Silniik jest dosyć dobrze wyciszony, chciaż nie jest to rewelacja w stosunku np. do Laguny III. Kultura pracy bardzo dobra, spalanie narazie wieksze niż podaje producent o jakieś 1 litr.
~killer1
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
moja opinia dotyczy silnika 1.6 THP którego nie wiem czemu nie ma wśród silników tego modelu:( jak na razie ze względu na aure nie miałem możliwośći sprawdzić tego silniczka. dodatkowo auto jest na dotarciu.
~LOP
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Przyzwoity motor. Stosunkowo ekonomiczny, ale też dość mułowaty. Dość głośny - wcześniej jeździłem autem z benzynowym v6... Wiem, ciezko porownywac.. ale jednak trudno tego uniknac.
Dziennik kosztów dla Citroen C5 III Sedan
10,4
11,4
~Mar Jelenia Góra
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Kultura pracy - ocena bardzo dobra. Elastyczności brak ! Mam wersję Exclusive waży ona ok 100 kg więcej ze względu na lepsze wygłuszenie od zwykłej wersji i brakuje mu kopa !
Citroen C5 III Sedan