Ocena kierowcy - Citroen Jumper II Furgon

maciek78, 13 lat temu
Silnik 3.0 HDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Citroen Jumper II Furgon 3.0 HDI 100KM 74kW 2006-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : super ekonomiczny.
Ogólnie jestem zadowolony i to bardzo.
Silniczek ma wystarczającą dynamikę jak na busa i na polskie drogi, po autostradzie można spokojnie jechać 120-130 km/h bez zbytniego męczenia silinika i całkiem ekonomicznie. Jest bardzo bardzo oszczędny na trasie bujając się za tirami 80-90 km/h z 1T na pacę spala symboliczne 6 literków. Rewelacja.
Bez zarzutów.
Najprzyjemniej jeździ się z ok 1T na pace, jest miękko i konfortowo, na pusto - wiadomo, twardy i podskakujący ale do przeżycia. Układ kierowniczy bardzo nieprecyzyjny ale za to ma wyjątkowo mały promień zawracania, lepszy niż w niejednej osobówce, co na parkingach znacznie ułatwia manewrowanie.
Do przodu super, na boki tragedia.
Brakuje mi rozsądnej półeczki na telefon.
Zimą długo się nagrzewa i w mieście praktycznie nigdy nie dochodzi do 90 stopni, latem mam klimę która jest całkiem wydajna.
Wiadomo to bus.
Jadąc stówką na trasie silniczka prawie nie słychać.
To największy atut tego auta, na trasie z ładunkiem nigdy nie spalił mi więcej jak 7 litrów, po mieście nigdy więcej jak 8.5l. Na pusto na trasie poniżej 6l.
Dałem za niego 66.900 netto z klimą, tempomatem, pneumatycznym fotelem kierowcy, elektryką szyb i lusterek, hakiem i paką wyłożona sklejką. Nie mogę narzekać bo autem jeździ się bardzo fajnie, nigdy w trasie nie zdechł, mało pali, silnik na łańcuchu rozrządu. Jedyne co wymieniłem to klocki i tarcze. Oby tak dalej.
Na początku były problemy z egr co jest bolączką tych modeli, tryb awaryjny, max 80 km/h i kłęby dymu jak za starem. Po zaślepieniu jeździ jak złoto.
Rozsypał się włącznik kierunkowskazów ( same się włączały) wymienić trzeba było cały włącznik zespolony, co wiązało się z demontażem poduszki i kierownicy, naprawa w serwisie 1700 zł - tragedia. Czasami zapala się chcek enginie ale to może wiązać się z zaślepionym egr - przestałem zwracać już na to uwagę.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 HDI 100KM 74kW [l/100km]

6,6