Ocena kierowcy - Citroen Jumper II Furgon

Silnik 3.0 HDI 100KM 74kW
Rok produkcji 2007
Citroen Jumper II Furgon 3.0 HDI 100KM 74kW 2006-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomia
Uważam, że to autko jest bardzo udane, nowoczesne, oszczędne i bardzo ładne. Czytam wiele niepochlebnych opinii na temat ducato/jumper/boxer, ale patrząc na ilość tych samochodów na drogach (multum) uważam, że nie ma czym się sugerować, bo kto jeździ i jest zadowolony ten nie pisze nic, a kto jest rozgoryczony i rozczarowany - klnie na czym świat stoi i pisze negatywne opinie.
choć posiadam najsłabszy silniczek z całej gamy ze skrzynią 5 to do normalnej jazdy w zupełności wystarcza i nie można powiedzieć, że jest to muł. Jest bardzo cichutki, oszczędny - 6l na pusto w trasie z prędkością 90 - 100km/h, a załadowany po dach (1.5T ładunku) - 7.5l - rewelacja - sam byłem w szoku bo poprzedni master z 2.5 silnikiem jak spalił mi 10 litrów to był sukces.
nic do zarzucenia
zawieszenie nie ruszane od nowości, mam wersję z ładownością 1200 kg (pojedyncze pióro)i woziłem już po 2T, a auto jakoś tego nie odczuwa.
największy minus tego auta to widoczność, do przodu jest świetna, ale na boki fatalna co jest bardzo niebezpieczne szczególnie na przejazdach kolejowych i skrzyżowaniach tzw \"ukosach\"
poprawiłbym kilka rzeczy ale obleci
silnik baaardzo długo się nagrzewa przy niskich temperaturach, szczególnie jak jeździmy po mieście na pusto, na lato klima manualna działa świetnie.
to bus więc nie będę nic wymyślał.
bardzo dobre, jadąc stówką po trasie słychać jedynie szum powietrza
jak już wcześniej pisałem rewelacja.
Najtańszy na rynku i moim zdaniem jak za te pieniądze warto go kupić.
na gwarancji wymieniono mi uszczelkę drzwi kierowcy, oraz lewy reflektor bo parował. Lakier na dachu po potraktowaniu myjką w kilku miejscach odlazł całym płatem :-/.
2 razy padł egr, auto w trybie awaryjnym i 300 km do domu z prędkością 60 km/h i kłębami czarnego dymu jak z ikarusa , po gwarancji zaślepiłem i mam spokój.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 HDI 100KM 74kW [l/100km]

Citroen Jumper II Furgon