Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback (116) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 112 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciek
Hatchback 2.0 HDi 110KM 81kW
Zarówno granie jak i chłodzenie jest bardzo wydajne. Mankamentem jest osprzęt półautomatyczne klimy. Po 185 000 km, musiałem wymienić sterownik wentylatora wnętrza. W 20 letnim dużym fiacie to ocalało , a tu musiałem wyłożyć ok. 600 zł -lipa. Nie wiadomo dlaczego pękają kratki nawiewów wnętrza , ale to się zdarza . Pierwsza chłodnica klimatyzacji poszła po 185 000 km. Wymieniłem u specjalisty na super dobrą niemiecką . Wraz z nabiciem,...
~Maniek maniekmon@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Dmuchawa wiatraka mało wydajna ale jest to chyba wina żle rozwiązanego układu wlotu powietrza z zewnątrz do środka aut tzn. na przednią szybę , a zwłaszcza na boczne szyby na które mało co dmucha, np. w renault megane, sam pęd powietrza wieje z taką smą siła na przednią i boczne szyby jak umnie przy wlączonym wiatrku na 1-2 pozycji. Taki wydajniejszy samoistny pęd powietrza daje lepsze chłodzenie auta latem i ogrzewanie zimą przy mniejszym...
~Xy
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
W zasadzie wzorowo pod każdym względem. Nadmuch działa szybko. Wieje tam, gdzie ma wiać. Silnik nagrzewa się szybko, a co za tym idzie także i w kabinie w zimie szybko leci ciepłe powietrze. Klimatyzacja wydajna, szybko działająca. Na plus zaliczam także bardzo łatwą dostępność i szybką możliwość wymiany filtru kabinowego.
~BenK
Hatchback 2.0 VTS 167KM 123kW
Automatyczna klima od poczatku dzialala jak jej sie podobalo w dodatku przy wysokich temeraturach w lecie zasysala jakis smrod z komory silnika(!) w nowym samochodzie. Serwis Citroena przez 3 lata nie potrafil zidentyfikowac problemu (!) W lecie w upaly aby pozbyc sie smrodu trzeba bylo wlaczyc obieg zamkniety. Porazka.
~Piotrek604
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Ogrzewanie w sezonie zimowym sprawdza się bardzo dobrze - jest wydajne i w aucie szybko jest ciepło nawet z tyłu. W lato klimatyzacja daje sobie radę i skutecznie schładza wnętrze samochodu. Czterobiegowa dmuchawa daje sobie radę z rozprowadzaniem powietrza po samochodzie; sporadycznie wydaje dziwne dźwięki.
~dad1
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Było by wyżej ale szwankuje klima - nieszczelność w układzie i ostatnio przerywana praca. Jeżeli wszystko jest sprawne to wentylacja jest świetna. Zimą szybko osusza szyby, a klima chłodzi błyskawicznie. Regulacja półautomatyczna daje radę. Auto długo się nagrzewa przez wysoką wydajność silnika.
~Marcin
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Standartowo dobrze. Przy czterech pasażerach zimą trzeba włączać nawiew bo szyby mocno zaparowują ale to chyba norma. Nie mam a przydałaby się klimatyzacja bo czarne wnętrze latem mocno się nagrzewa. Co ważne - rozgrzawe wnętrze nie dusi zapachami klejów i plastików nawet w pierwszym roku użytkowania.
~Marcin Lublin
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
No dmucha powietrzem;) W lecie klimatyzacja chłodzi bardzo szybko oraz szybko odparowuje szyby. W zimie także nie trzeba długo czekać na nagrzanie kabiny (po czasie i tak należy \"przyciszyć\" ogrzewanie bo w saunie źle się jeździ;)). Na najszybszym biegu dmuchawa huczy.
~Bartek
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
Słaby nadmuch mechaniczny (przy wyłączonym wiatraku). Wolałbym aby powietrze przy szybszej jeździe mogło bez wspomagania wiatraka wentylować kabinę, a tak nie jest. Klima działa OK i szybko ale silnik nawiewu po 100k km do wymiany - piszczy jak słowik.
Dziennik kosztów dla Citroen Xsara II Hatchback
5,6
7,6
9,1
~Gietki1990
Hatchback 1.6 i 16V 109KM 80kW
klima mrozi dobrze ostatnio tak mi rękę zmroziła że czułem mrowienie ;p musiałem zmniejszyć nawiew ;p tryb auto jest dziwny nie kumam go ;p poza tym wentylacja jest na dobrym poziomie nie mam co się przyczepić :)
Citroen Xsara II Hatchback