Lista ocen Citroen Xsara II Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW 2000-2004 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artik
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Jeżdżę głównie po Warszawie. W korkach pali jak smok. Niestety wiele elementów dostępnych tylko w ASO (a ceny z sufitu). Niestety drobiazgi potrafią właściciela zniszczyć psychicznie i unieruchomić auto w drodze. Przykłady: pękł plastikowy sworzeń przy pedale sprzęgła - laweta, uszkodzenie sterowania skrzyni biegów - laweta. Cieknące maglownice - norma. Dodam że samochód z Polskiego salonu z przebiegiem 175kkm
~Albert
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
-ekonomiczne zużycie paliwa trasa: 3,8 l/100km, -największe zużycie paliwa na trasie - niemiecka autostrada 160 -170 km/h kilkanaście litrów. Obecnie przebieg 102 000 km (od nowości) i 9lat i 6 miesięcy. Brak napraw. Nawet klimatyzacja działa prawidłowo. Wymieniałem tylko: - olej, - pasek rozrządu - klocki i tarcze hamulcowe
~Dziorek
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Na razie 300 km na trasie (w tym 40 km ponad 140 km/h) 484 km po Wrocławiu, spalił 51 litrów co daje 6,5 litra. Myślałem że będzie lepiej ale komputer pokazywał że będzie gorzej. Więc i tak jestem zadowolony :) To były pierwsze kilometry i więcej testów niż ekonomicznej jazdy, myślę że następny bak będzie lepiej wykorzystany. Napraw na razie żadnych.
~dad1
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Średnie spalanie na poziomie 5,5l/100km mówi wszystko. W trasie mimo 3 pasażerów, bagaży podróżując 100-110 km/h poniżej 4,5l. Autostrada 130-140km/h 6l. W mieście udaje mi się nie przekraczać 6,5l mimo dynamicznej jazdy ale dużo hamuje biegami i jeżdżę na optymalnych obrotach. Mojej siostrze za to potrafi spalić 8l.
~Maros
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
paliwko super, 5l diesla poza miastem(3 osoby + pełny bagażnik), po mieście w korkach maksymalnie 7 litrów. Ceny części - sprzęgło kpl - 600, łozysko koła przedniego - 120
~maniekkm
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
jest to bardzo ekonomiczne auto jeśli chodzi o utrzymanie. Jeśli nic się nie psuje. Oryginalne części są strasznie drogie no ale całe szczęście coraz więcej zamienników jest
~xantia_t.c.t_lodz@interia.pl
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Rewelacja, na odcinkach mieszanych typu Łódź-Warszawa i druga połowa po Warszawie czyli w korkach spalanie wychodzi średnio ok 5,7-5,9 litra na 100 także rewelacyjnie
~Trollu
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Wącha a nie pali:), można dodać gazu a nie odczuje się tego specjalnie przy stacji, Na trasie potrafi się odwdzięczyć za brak męczenia- prawie 1200 na jednym baku!
~Bodzio24
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Ocena mogłaby być \"5 gwiazdek\" gdyby nie ceny napraw. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to bezkonkurencyjne z większością aut w tej klasie.
~Pablo
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
ceny cześci nie należa do kosztownych. Jednak raz na jakis czas trzeba liczyc sie z dosc kosztowną wymiana rozrzadu i rolek oraz pompy wody.
Citroen Xsara II Hatchback