Lista ocen Citroen ZX Hatchback (120) - Ergonomia

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek lopt@wp.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Jest ok, ale można się przyczepić do trochę głupiej pozycji za kierownicą. Albo mamy dobrze ustawiony fotel i mamy dobry dostęp do pedałów, albo mamy wygodny kontakt z kierownicą. Potrzebny jest kompromis, nic nie jest doskonałe:) Przyczepić się też można do zbyt blisko siebie położonych pedałów gazu i hamulca oraz do przełączników, przede wszystkim mi przynajmniej zdarza się pomylić włącznik awaryjnych z podgrzewaniem tylnej szyby. Minusem...
~gregor@dnx.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Nie mam zastrzeżeń, jak coś komuś nie pasuje (np. kolejnośc sterowania el. szybami w dżwiach) to wszystko można szybko poprzekładac. Super, że jest klapka na radio (co ma większośc citroenów, ale bardzo mało innych aut), nie kusi się więc złodzieja radiem. Dośc dużo dośc dużych schowków, półeczek, zwłaszcza ta przed biegnąca od zegarów i przed pasażerem daje możliwośc szybkiego rzucenia nań rękawiczek, zeszytu itp. , które następnie spadają...
~honzikh
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Wszytsko na swoim miejscu. Fajny pomysł z klapką do radia. Do tego wysoka jakość plastików. Klakson nietypowo - we włączniku kierunkowskazów, ale da się do tego przyzwyczaić. Fajna sprawa to przesuwana i dzielona tylna kanapa. Niefajny to koło zapasowe umieszczone pod samochodem - rdzewieje i ciężko się do niego dostać, a poza tym trzeba bytle z gazem umieścić w bagażniku, zajmując jego część.
~pozytywny
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jeśli chodzi o rozmieszczenie elementów to jedynie mam zastrzeżenia do klaksonu(nie był typowo na kierownicy, lecz trzeba wcisnąć klawisz na manetce od kierunków). Irytowało mnie też strasznie brak jakiegokolwiek schowka żeby schować np. telefon(nie liczę tego w drzwiach i przed pasażerem). Pod konsolą środkową jest pusta przestrzeń gdzie spokojnie mógłby być tam schowek.
~desti
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
Jest na dobrym poziomie, ale w moim egzemplarzu nie podoba mi się emiejscowienie sygnału dzwiękowego co za debil wymyślił je przy przełączniku świateł. Tu akurat mogli dać jak inni. I wadą jest także zbyt słabo podświetlona deska rozdzielcza, a tak poza tym przyciski umiejscowione w miare inteligentnie, a regulacja szyb mogła by nie być tak blisko stacyjki
~Mak
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
Przydałoby się wspomaganie kierownicy. Dużym plusem jest krótki skok pedału sprzęgła (posiadacze Lanosów pewnie wiedzą o co chodzi ;) ), przycisk klaksonu we włączniku kierunkowskazów jest wbrew pozorom bardzo wygodny, tylko potem trudno się przestawić znów na tradycyjny gdy się wsiada do innego samochodu. Fotele sa bardzo wygodne, mimo że to najuboższa wersja.
~mak (wazovsky [at] tlen.pl)
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Jest doskonale. Wszystkie przełączniki są pod ręką, a umieszczenie włącznika klaksonu w dźwigience zamiast w kole kierownicy jest po prostu GENIALNE. Niestety jest to kompletny golas - z wyposażenia ma tylko zegar ;) obrotomierz to już mam w uchu ale wskaźnik temperatury oleju i płynu chłodzącego to by się przydał.
~Venga Boy
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tutaj świetnie. Wszystko pod ręką. Schowek pojemny. Dodatkowe schowki w drzwiach oraz pod komputerkiem. Elegantino. Dziwny tylko klakson w kierunkowskazach. Ale to kwestia przyzwyczajenia. Ma to dobre strony. W innych samochodach czasami udawało mi się wcisnąć przypadkowo klakson podczas wsiadania. :)
~majki
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
dalbym pewnie 5 jakbysmy mieli 92 rok :) czasu sie nie cofnie.... ale i tak wykonczenie srodka, tapicerka i plastiki pozostaja na wysokim poziomie, radio oryginalne ladnie komponuje sie z deska, klawiatura immobilisera wyglada dziwnie w tych czasach, ale francuzi to lubia (patrz P. 406)
Dziennik kosztów dla Citroen ZX Hatchback
7,7
10,6
~bootsman
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
-: mojej zonie nie podoba sie, ze nie widac kontrolek wylacznikow umieszczonych wokol deski (zaslania je kierownica) +: a mi sie to akurat podoba. Poza tym fotele (wersja Prestige) bardzo wygodne, i wszystko pod reka. Lampka do czytania mapy w suficie tez wygodna.
Citroen ZX Hatchback