Lista ocen Citroen ZX Hatchback (166) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 152 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~no_wizard
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Skrzynia początkowo wymagała przyzwyczajenia ze względu na to że lekko chodzi, później nie było problemu z wybieraniem biegów. 5 bieg trochę krótki co przeszkadzało na autostradzie
~The RuNnEr
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Biegi wchodzą fatalnie. Na światłach nie wrzucam na luz bo później ciężko wbić jedynkę. Lewarek skacze na wszystkie strony, czasami mam wrażenie że bieg wyskoczy
~macieck
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Przez pierwsze kilometry, szczególnie zimą troszkę ciężej chodzi. Po za tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie oczekujmy od tego samochodu cudów. To jest autko 13 letnie
~honzikh
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Skrzynia super. Wszystkie biegi wchodzą delikatnie, można je wrzycać jednym palcem. Nic nie haczy, rewelacyjne zestponiowanie. Na 5 biegu można jechać 50 i 150 km/h.
~Marcin
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak sa za duze obroty i zmieniam z 1, na 2bieg to musze powoli bo jak za szybko zmienie to zgrzyt jest. Wsteczny moglby byc jakos inaczej bo przy zmianie z 5 na 4 trzeba uwazac.
~bootsman
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
- : kijowo wchodza biegi + : ladnie zestrojona. W dodatku w miescie wygodnie jest przeskakiwac o 2 albo nawet 3, zeby sie zgrabnie wlaczyc/ruszyc (1-3-5, albo 1-2-5)
~Łukasz Galek
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
To się nie żart ale jeszcze nie wymieniałem sprzęgła!!! Czasami chaczy jedynka, ale tylko wtedy gdy jest zimny.Ogólnie lepiej niż w Vectrze z 1997 (mam bezpośrednie porównanie).
~krzysztof.szymczak@vp.pl
Hatchback 2.0 i 16V 150KM 110kW
Biegi troche za długie. Czasem wsteczny ciężko wchodzi:) Ale to przypadłość francuskich skrzyni:) Można się przyzwyczaić, generalnie oceniam dobrze
~wujek_pawel
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
W zasadzie żadnych zastrzeżeń, biegi zmieniane są precyzyjnie. Tylko czasami są kłopoty z wbiciem wstecznego, ale nie uważam tego za problem :)
~Grzegorz Chełmno n/Wisłą
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
trochę denerwuje mnie wsteczny bieg,nie zawsze dobrze wchodzi.czasami muszę trzymać wsteczny by wszedł,a tak poza tym nie mogę narzekać
Citroen ZX Hatchback