Lista ocen Citroen ZX (188) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 165 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gregor@dnx.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Nie wiem kto dobierał takie przełożenia, trochę za krótki 3-ci bieg ( przy 60 kmph jest już denerwujące na dłuższą metę 3000 obr/min).Podobnie z 4-tym biegiem. Ale dwójka cudowna, wspaniale ciągnie do 70 kmph, dośc długa jedynka i relaksująca i elastyczna piątka, choc mogło by się ją wrzucac trochę bliżej kierowcy, a nie pod nogami pasażera :P. No cóż, taki lewarek. Ogólnie fajnie pracuje, dośc szybko i gładko wybiera się biegi, ale ja...
~przemyslaw.muszynski@onet.eu
Hatchback 1.9 D 68KM 50kW
Tutaj troszkę zastrzeżeń, których nie zamierzam naprawiać, bo się przyzwyczaiłem i nie cierpię z ich powodu. Biegi: I - ciężko wchodzi (ale zawsze wejdzie) przy redukcji, gdy samochód stoi jest ok II - trzeba umieć ją wkładać, bo jak się tego nie zrobi starannie to będziemy jechać na luzie ;) R - Czasami sobie zgrzytnie, albo nie wejdzie, wtedy trzeba drugi raz wcisnąć sprzęgło, podobnie jest w dwuletnim samochodzie mojego ojca ;]...
~Plewson
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Bardzo dobrze dobrane przełożenia, autko nie boi się dynamicznego ruchu miejskiego. Przy utrzymywaniu stałej prędkości można bez problemu jeździć powyżej 50km/h na piątym biegu. Na minus mechanizm wyboru biegów, spore luzy, dla nieprzyzwyczajonego do francuzów osobnika może być to szok. Poza tym wsteczny trzeba wrzucać "sposobem", czyli mocno i stanowczo, bo inaczej lubi nie wchodzić. Poza tym dźwignia jest strasznie dłuuuuuga.
~Michu
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Problemów żadnych ale po ok. 220 tys. wytarło śruby mocujące dźwignię i łącznik. Wymiana na nierdzewkę kosztowała 15 PLN cześci i 2h pod autem. Należy uważać na regulację sprzęgła i tak co 30 tys. poprawić aby brało ciut nad podłogą. Za wysoko podparte szybko załatwi łożysko docisku. Od początku trochę nieprecyzynie wybiera biegi. Trzeba przyzwyczaić się do dokładnego prowadzenie dźwigni (i za to mały minus).
~mak (wazovsky [at] tlen.pl)
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Przy tym przebiegu to już nie może być idealnie, ale nie ma żadnego problemu z włączeniem któregokolwiek biegu. Mechanizm sterowania dobrze jest podregulować np. przy wymianie oleju. Gdy jest mroźno, ok. -5 i niżej, biegi zaczynają wchodzić opornie, ale tu raczej przyczyną jest zbyt gęsty olej. Przekładnia odrobinkę zaczyna mruczeć, ale do poziomu przeciętnego Poloneza to raczej nie dojdzie.
~AdamolSS
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Miałem wymienianą ze dwa lata temu skrzynkę bo coś tamta rzęziła. Wymiany dokonywał pewien magik który ponoć się znał. Wynalazł mi drugą skrzynię ze szrotu czy skąś tam. Moim zdaniem jest to zmodyfikowana wersja od diesla,albo od innej wersji silnikowej. Spalanie skoczyło mi o półtra litra do góry szkoda gadać. Pomimo tych wad do dziś służy bez jakichkolwiek problemów.
~Marcin (Klub Cytrynki)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Chodzi dobrze jest dość precyzyjna. PSA nie przewiduje do tej skrzyni wymian, ale warto co 100tys wymienić sobie ten olej kosztów dużych nie ma bo to tylko 50zł 2l Shell, a wsio na zdrowie dla naszych cytrynek. Dość chyba szybko pada synchronizator i trzeba wolniej i na niższych obrotach wrzucać 2bieg, krótko da się z tym żyć i przyzwyczaić, w końcu to nie jest auto sportowe :P
~Piotrek lopt@wp.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Trochę haczy, czasami trzeba poszukać jedynki, a wsteczny raz na trzy wrzucenia zgrzyta, ale przetrwała ponad 200 tyś km więc ma prawo. Do zalet skrzynki należy na pewno precyzja wrzucania poszczególnych przełożeń oraz ich dobranie. Minus to wysokie obroty silnika przy szybszej jeździe (przy 140 km/h około 4000 obr/min), a więc wzrost poziomu hałasu
~piotrex
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Moim zdaniem mogła by mieć lepiej dobrane przełożenia .Jadąc Peugotem na 5 40km nie czułem szarpania płynął a tu niestety szarpania,tak samo jadąc 120km mam uczucie jakby silnik chciał wyskoczyć z ramy a przy okazji robi się nieprzyjemnie głośny.Ale biegi wchodzą pięknie jedynie czasami są problemy z wstecznym.
~mariusz lublin pytania maniek153@interia.pl
Hatchback 1.9 D 71KM 52kW
zadnych problemow przelozenie bardzo dobre bardzo elastyczna , moim modelem na 2 biegu spokojnie 120 ciagnie po zmiane na 3 to juz wlacza sie rakieta, najwieksza predkosc z jaka jechalem to 210 w 5 osob niestety nie dalo sie szybcie z powodu nieodpowiedniego ogumienia