Lista ocen Citroen ZX (210) - Silnik

Na liście zabraknie 143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz Galek
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Mam go już 6 lat i jeszcze mnie nie zawiódł, co prawda wymieniałem już uszczelke pod głowicą i ostatnio robiłem remont tylnego zawieszenia ale jak na ten przebieg i tyle lat to uważam, że jest super!!! Dał bym nawet 4+ Gorąco POLECAM!!!
~Mateusz
Hatchback 1.8 i 101KM 74kW
doskonały silnik do miasta, naprawdę bardzo ładnie wkeca się na wyższe obroty, przyspieszenie niezłe, na trasie jednak dosyć średnio, powyżej 150 robi się głośno i nieprzyjemnie (pewnie z racji wieku), aczkolwiek do 180 pociągnie
~Woj
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
silnik z turbo - mała turbodziura mocny i elastyczny,lekkie pocenie się, nie bierze oleju, od zmiany do zmiany co 10 tys, ubywa na miarce do 5mm. Trochę głośny zimny i pow 120, zapala na dotyk. Tylko normalna obsługa
~piotrex
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Zacznę od tego co wymagać od 1,4 lecz mimo to jest w miarę zrywny a co najważniejsze oszczędny . Ale nie mogę się przyzwyczaić do jego dziwnej pracy takiej topornej .Jak narazie mnie nie zawiódł mimo robienia ładnych kilometrów.
~Dominik Żmijewski
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ogólnie cichy... Pracuje ładnie i równo. Do tego dość elastyczny (można włączyć spokojnie czwarty bieg przy 45 km/h, i piąty przy 65 km/h) Ładnie się zbiera spod świateł, wyprzedzić też nie jest zbyt trudno.
~slaviper1@wp.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Klekocze równo(przyjemnie), powyżej 1500obr(cichy) jak benzyna, od 2200obr rakieta(60-100 4b 10,2s 80-120 5b 14,8s). Jak na starego diesla bez niespodzianek; nie bierze oleju ani grama!!! Powyżej 100km/h niestety głośny
~lotnik007@gazeta(wytnijto).pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Jak na ten wiek to silnik jest rewelacyjny - niezawodny, ekonomiczny i do tego niezłe osiągi. Trzeba tylko pamiętać że to pierwsza generacja TD - dać się rozgrzać i potrzymać chwilę na wolnych obrotach przed wyłączeniem.
~Jarek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na ten silnik kultura pracy jest w porządku. Równa praca, zapalanie na dotknięcie, bez usterek tylko eksploatacyjne. Wiadomo świece, kable, olej itp. Na 2 biegu ciągnie nawet do 100 km/h. Przynajmniej mój egzemplarz. :-)
~przemak@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TD 90KM 66kW
Kultura pracy: jak na starszej generacji diesla - super, pracuje równo i cicho, nawet zimny. Bardzo elastyczny, V bieg już od 65 - 70 km/h, to jeden z najlepszych diesli starszej generacji, ustepuje chyba tylko 1.9D VW, chociaż...
Dziennik kosztów dla Citroen ZX
10,6
~Michał R.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
trochę za mało KM jak na tą masę pojazdu, zupełnie ślamazarny przy pełnym obciążeniu, generalnie jednak dość dynamiczny, chociaż mógłby lepiej przyspieszać od 80-120 km/h (stres przy wyprzedzaniu), sam silnik nie do zdarcia