Lista ocen Dacia Duster I (104) - Widoczność

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fooxtom
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Nie najlepiej - niby wszytko widać, a jednak: - nachylanie szyby przedniej i linia dachu i mój wzrost sprawiają że czasem mam problemy z obserwacją świateł zawieszonych nad jezdnią - szeroki słupek przedni ogranicza nieco widoczność przy skrętach (ale to chyba naturalna przypadłość SUV-ów) - małe lusterka zewnętrzne zapewniają dość duży obszar martwej strefy i już kilkakrotnie zdarzyło mi się być obtrąbionym - jazda do tyłu to istna...
~mysla313
SUV 1.5 dCi eco2 110KM 81kW
Widoczność w tzw polu głównym i zasadniczym jest b.dobra. Auto jest posadzone dość wysoko co poprawia obserwację tego co na zewnątrz z przodu i po bokach. Minusem jest widocznośc rejonów z tyłu auta. Rumun ma trochę zadarty tyłek, niewielką szybę tylną oraz panele nad bagażnikiem. Na dodatek cały tył jest dość mocno przyciemniony. Przy parkowaniu tyłem trzeba zdać się bardziej na lusterka boczne, które trzeba sobie przy takiej okazji...
~zly_wilk
SUV Facelifting 1.5 dCi (Euro 6) 90KM 66kW
Widoczność z przodu jest OK. Tylna szyba jest nieco za mała i nieco za wysoko. Parkowanie tyłem wymaga większej ostrożności, niż w oplu kombi, w którym przez tylną szybę widać było prawie wszystko. W Dusterze przydałaby się kamera cofania - pewnie ją zamontuję. Boczne lusterka zmniejszają widok, przez co samochody jadące z tyłu wydają się być dalej niż w rzeczywistości, niemniej dzięki temu martwe pole jest mniejsze.
~Andrzej
SUV Facelifting 1.5 dCi 109KM 80kW
Z racji iż pozycja za kierownicą jest bardzo wysoka widoczność jest na najwyższym poziomie. Przód - super, Boki super, tył też dobrze, ale w sumie mam czujnik parkowania więc bardzo często mi pomaga w ciasnych miejscach. Generalnie jadąc Dusterem mamy bardzo konkretny obraz tego co dzieję się na drodze. Wcześniej jeździłem autami Audi, BMW, Ford i Opel i tam było gorzej, lub podobnie
~pms67@gazeta.pl
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Po zajęciu właściwej pozycji za kierownicą: bardzo dobra. Pole widzenia w lusterkach bardzo dobre. Lusterka dość dobrze i z dobrze dobraną ujemną krzywizną (obiekty są tylko nieco dalej niż się wydają) do tyłu (\"godzina 6\") ograniczają ją rozmiary tylnej szyby,ale to normalne w tym układzie nadwozia. Przy parkowaniu tyłem pomagają ...wydatne nadkola tylne, jako punkt orientacyjny
~cpt_paul
SUV 1.6 16V LPG 105KM 77kW
Powiem tak: PLUS że wysoko,wiadomo. Ale minus bo dosyć ta szybka przednia krótka, lusterka są krótkie,ale wysokie. Kwestia przyzwyczajenia.Rumuni zrobili takie by pasowały do całej bryły auta i drzwi(też krótkie-to akurat PLUS!).Osobiście wolałbym jednak długie. Oczywiście przy obniżonym siedzeniu ,widoczność się polepsza,ale tracimy efekt \"jak z autobusu\" .Coś za coś.
~grzegzal@poczta.onet.pl
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
W przód b. dobra, na boki i do tyłu standard, po skosie do tyłu trzeba uważać za dwóch; zakres ustawienia prawego lusterka wystarczający natomiast zakres lewego przesunięty zbytnio do prawej strony - widać boczne drzwi(nie wiem, czy można fabryczne ustawienie zmienić, tzn. odchylić lustro na zewnątrz?).
~Tomasz
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Bez zastrzeżeń. Osoby wysokie (tak jak ja) mogą mieć problemy z obserwacją świateł jeśli podjadą zbyt blisko pod sygnalizatory umieszczone nad jezdnią. Aby wiedzieć je bezproblemowa należałoby zatrzymywać się nieco dalej niż inni, albo wychylać się nieco
~edek
SUV Facelifting 1.6 SCe 114KM 84kW
Do przodu świetnie - siedzi się wysoko co najmniej 40 cm wyżej niż w osobówce - po oczach nie świecą tak bardzo światła aut nadjeżdżających z naprzeciwka - jeśli chodzi o manewrowanie do tyłu to chyba niema idealnych samochodów - tu jest dobrze
~xyz123
SUV 1.6 16V 105KM 77kW
Zarówno do przodu jak i do tyłu nie ma problemy z widocznością. Lusterka wsteczne mogłyby mieć trochę lepsza widoczność. Może nowa wersja która wejdzie na jesień do sprzedaży będzie miała już zastosowane lusterka o szerszym polu widzenia.