Lista ocen Dacia Duster II (103) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Prawdopodobnie (tak sądzę) będą dość wysokie, zwłaszcza że jestem przyzwyczajony do diesla który palił mi średnio 6 l/100. Jednak faktyczne koszty utrzymania to ewentualne koszty napraw a tych się nie spodziewam w najbliższych 5 latach (gwarancja).
~52j4dc752f
SUV Facelifting 1.0 TCe ECO-G 100KM 74kW
W mieście i wiecznych korkach spaliłem 9,4 l gazu na 100 km. Ostatnio tankowałem po 2,81, co daje 26,4 zł za 100 km. Na zbiorniku gazu można przejechać ok. 500 km. Mówię o nowych zbiornikach z większą pojemnością.
~Janek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Auto na gwarancji, więc dwie drobne przypadłości (regulacja pedału sprzęgła i hamulca ręcznego) zostały usunięte w jej ramach. Na przyszłość trudno chyba spodziewać się ogromnych kosztów utrzymania - tanie części, pali mało...
~Jarek
SUV 1.0 TCe 101KM 74kW
Przy wolnej jeździe pali malo ok 6/100 tak do 100, ale szybka jazda po mieście i już mam 9/100 autostrada 140 to 10-11/100 i gdzie tu ekologia ??? lepiej dolozyc i kupic 1,3 tce koelga ma i niestety mniej pali
~Marek_JK
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Gdyby spalanie było mniejsze można by powiedzieć że poziom idealny. Trzeba jak najmniej korzystać z oryginalnych części zamiennych Renault bo np. wiązka kabli silnika w serwisie Renault to koszt ok 2000 a na allegro 350 (nowe)
~KierowcaDustera
SUV Facelifting 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Nowe auto i na razie nic prócz paliwa mnie nie kosztuje. OC.AC raczej tanie bo to Dacia. LPG tańsze od benzyny i to na plus, mogłoby tylko być spalane w mniejszych ilościach.
SUV 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Jest dobrze. Ceny w ASO atrakcyjne (niższe niż dla Sandero III), filtry dostępne na wolnym rynku tanie. Olej w dobrej cenie. Silnik znany od lat i są części do niego.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II
7,9
8,2
~Jan
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
W porównaniu z moim starym Oplem płacę za paliwo dwa razy mniej. Co do pozostałych kosztów to ciężko stwierdzić, ale wykupiony mam plan serwisowy w razie czego.