Lista ocen Dacia Duster II SUV (97) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jan
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Najsłabszy w mojej ocenie element tego samochodu. Skrzynia w nowym aucie pracuje porównywalnie do tej, jaką miałem w 15 letnim Oplu. Zdarza się że nie wskoczy bieg [szczególnie wsteczny] lub że się źle zsynchronizuje. Gdybym mógł brałbym automat ale niestety nie miałem takiej możliwości.
~komornik
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
skrzynia w porównaniu z innymi dacia jest wyraźnie lepsza - porównywałem ze skrzynią 6 biegów silnika 150km oraz 5 biegów 900 ccm - 900 wypadła negatywnie, 6 całkiem fajnie. Przedmiotowa skrzynia biegów charakteryzuje się dość długim skokiem i poprawną dokładnością 4/5
~Paweł
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Lekko haczy i mogłaby mieć 6-ty bieg. Poza tym bez zastrzeżeń. Niektórzy zwracają uwagę na monstrualnie krótką jedynkę - jednak to jest celowe i ma zrekompensować brak reduktora. Na tej jedynce auto czyni w terenie cuda, jeśli umie się jeździć.
~Leemaxx
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Silnik 1,0 wymaga czasem częstszych redukcji ,a ta skrzynia sobie dobrze z tym radzi.Biegi wchodzą precyzyjnie ,choć twardo.Napewno nie jest to skrzynia sportowa i nie jest jakimś źródłem radochy kierowcy, a raczej odbiór tego elementu jest neutralny.
~Marek_JK
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Bardzo krótkie przełożenia. Wskaźnik zmiany biegów nawet dobrze informuje, bo po wyżej tego nie ma już mocy i szybciej się nie pojedzie. I tak na II trzeba przełożyć przy 15-17km/h, na III przy 30-35, na IV przy 50-55 na V przy 65-70.
~JN78
SUV 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Posiadam odmianę 4x4 stąd pierwsze 3 przełożenia bardzo krótkie dzięki czemu częściowo można obyć się bez redaktora ale w sprincie spod świateł tracicie czas na wachlowanie. Co do pracy samej skrzyni taki dzisiejszy przeciętniak
~Paweł
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Niby w porządku, zwłaszcza dobór "długości" poszczególnych biegów jest OK a na biegach niskich świetnie się jeździ w terenie. Jednak - wszystkie biegi delikatnie haczą a wsteczny lubi czasem nie wskoczyć. Warto by to było dopracować.
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Skrzynia biegów i kultura pracy przy zmianie nie poprawiona. Trzeba się dobrze przyzwyczaić żeby zmiana biegów odbywała się w sposób płynny. Tu nie poprawiono nic w stosunku do DD1. Mnie nie przeszkadza bo jestem wprawiony.
~gogol
SUV 1.5 dCi 110KM 81kW
Do miasta strasznie krótkie przełożenia - często trzeba zmieniać biegi. Na trasę zdecydowanie lepiej. Przy 70 km/h spokojnie można wrzucić 6 bieg (po mieście 4-5 bieg jest idealny). Biegi wchodzą precyzyjnie.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II SUV
7,9
8,4
~Paweł Pietrzak
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
skrzynia 6 biegów. Jedynka to w zasadzie bieg terenowy i dobrze. 6 bieg wrzucam przy 80 km/h . W praktyce więc to tak jak bym miał 5 biegów plus terenowy ,,podbieg''
Dacia Duster II SUV