Ocena kierowcy - Dacia Logan II MCV

Silnik 1.2 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2016
Dacia Logan II MCV 1.2 16V 75KM 55kW od 2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ogrom miejsca dla pasażerów i ich bagaży
Auto świetnie sprawdza się w roli do jakiej zostało stworzone. Jest tani w zakupie i eksploatacji, zapewnia mnóstwo miejsca w środku, ogromny bagażnik. Jako, że auto jest nowe i ma gwarancję bez obaw patrzę w przyszłość, a 5000 km w 2 m-ce eksploatacji dało mi sporo radochy. Daćka nie jest jednak dla tych, którzy autem wyrażają swój status materialny czy chcą zwyczajnie przyszpanować - ale to chyba oczywiste.
Auto nie jest szczególnie dynamiczne, choć jeśli trzeba i pokręci się je wyżej daje radę i nie trzeba się bać, że będzie się okupowało wyłącznie prawy pas. Jazda z prędkością podróżną ok. 150 km/h nie stanowi wyzwania. Największy plus? Spalanie...auto jest bardzo oszczędne. Co mnie pozytywnie zaskoczyło auto nie słabnie szczególnie mocno po załadowaniu.
Brak uwag do mechanizmu, przyzwyczajenia wymaga specyficznie odczuwany moment "wpadania" biegu, ale to nic nieprzyjemnego.
Auto świetnie wybiera nierówności. Z podwozia nie dobiegają żadne hałasy. Trzymanie się drogi przeciętne - auto jest wysokie i podatne na wiatr. Układ kierowniczy da się wyczuć i nie jest przesadnie wspomagany. "Skorzystałem" już w sytuacji kryzysowej z usług ESP i cieszę się z jego obecności na pokładzie :)
Widoczność do przodu i w boki super. Do tyłu kiepsko, bo szyba tylna niewielka a bagażnik zadarty wysoko.
Wszystko jest na swoim miejscu poza przyciskami podnoszenia szyb..pewnie kiedyś się przyzwyczaję ale na razie nie mogę. Jak dla mnie cupholdery są nieco za płytkie a tylny wyłączony jet z użycia, gdy zamawiamy opcjonalny podłokietnik.
Na razie funkcjonuję prawie non stop na klimie, która działa sprawnie. Nie wywołuje też szczególnie odczuwalnego spadku mocy silnika. Moc dmuchawy jest przyzwoita. Z ogrzewania jeszcze nie korzystałem.
Miejsca jest mnóstwo. Czy to dla pasażerów z przodu, z tyłu, czy dla bagaży. To zdecydowanie największa zaleta tego auta. Mam 180 cm wzrostu i gdy rozsiądę się wygodnie z przodu, bez problemu zmieszczę się też z tyłu. Niedawno odbyty maraton nad polskie morze w składzie 4 osobu dorosłe +1 dziecko w foteliku i prawdziwa masa bagaży nie stanowił problemu.
Tu ciężko o ocenę.. w warunkach miejskich jest super, auto mknie cichutko. Poza miastem do 100tki przyzwoicie, ale gdy wjedziemy na autostradę robi się mega głośno. Przyśpieszanie do 120-140 generuje wycie silnika godne asysty F-16. Gdy osiągniemy już zamierzoną prędkość jest troche lepiej ale i tak pozostaje głośno. O dziwo dźwięk silnika jest znośniejszy przy 150-160 km/h niż przy np. 120-130. Jazdę autostradową trzeba więc raczej przetrwać niż czerpać z niej przyjemność.
Auto kosztowało na tle konkurencji niewiele. Dodatki również były tanie. Podobnie ubezpieczenie. Aktualnie cieszy mnie zużycie paliwa. Przy aucie tych gabarytów i nie mocnym silniku, który trzeba trochę "kręcić" by jechać dynamicznie zużycie paliwa jest wiecej niż zadowalające.
Auto sprawia dobre wrażenie. Materiały w środku wcale nie są aż tak dramatyczne, choć wszędzie widać jakościowe i montażowe niedoróbki. Skądś cena musiała się wziąć. Jeżeli coś budzi mój niepokój to powłoka lakiernicza. Zdecydowałem się na lakier niemetalizowany i to chyba był błąd. Lakier jest bardzo miękki i podatny na uszkodzenia.
Usterek brak, lekki minus za lakier - choć póki co to bardziej moje subiektywne wrażenia niż faktyczne zdarzenie.
Nie po 5 tkm ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16V 75KM 55kW [l/100km]