Lista ocen Dacia Sandero I Hatchback 5d (41) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stepway
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Krytycznie podchodzę do kwestii wyciszenia, bo jest to dla mnie jeden z istotniejszych elementów komfortowej jazdy. W jeździe miejskiej jest przeciętnie. Kiedy jednak wyruszymy w trasę, to monotonny dźwięk silnika potrafi przyspieszać zmęczenie. Nie mówiąc o tym, że przekraczając 3tyś obrotów zaczyna robić się w kabinie nieprzyjemnie. Przy wyprzedzaniu, zbieraniu się do wyprzedzania, mina współpasażera bezcenna.
~Obwieś
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Ze względu na zalecane "docieranie " silnika stwierdzam ,że do prędkości ok 100 km/godz wyciszenie jest przyzwoite i daje możliwość zarówno rozmowy jak i słuchania radia . Podobno w wersji z silnikami DCi zastosowano dodatkowy dywanik wyciszający w komorze silnika ? Samochód ma załozone opony zimowe , które z natury sa głosniejsze w uzytkowaniu
~BOGUSŁAW_50
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Ogólnie nie mam zastrzeżeń. Powyżej \"setki\" wyraźnie zaczyna się słyszeć szum z zewnątrz, ale nie w przykrym stopniu i radio można swobodnie słuchać. Z bagażnika nie przedostają się odgłosy nie zamocowanego bagażu. Szum z zewnątrz też jest wynikiem rodzaju bieżnika opon.
~Ammianus
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Tutaj mam mieszane uczucia. Jest to mój pierwszy diesel, więc za dużego porównania nie mam. Kierowcy, którzy dieslami jeżdzą, chwalą sobie cichą pracę silnika, oraz wyciszenie kabiny. Dla mnie auto powyżej 100km/h pracuje głośno. Ale to już urok diesli, jak sądzę.
~Moomin
Hatchback 5d 1.5 dCi eco2 88KM 65kW
No, kicha... Nieprzyjemny dźwięk silnika i wiatru przenika do kabiny, ale to powyżej 120/godz i podczas przyspieszania. Twarde plastiki w środku nie pomagają. Przy spokojnej jeździe - bez problemów.
~tytus
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Dlaczego w samochodzie niema wygłuszeń grodzi silnika - kosztowało by to z 300zł a w samochodzie było by znacznie ciszej? Chyba tylko dlatego że przecież to clio ma być hitem a nie jakaś dacia.
~Lawender
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Przy prędkościach do 90km/h szum powietrza, toczenia się kół, dźwięk silnika jest do zaakceptowania. Powyżej robi się już mniej przyjemnie. Z pewnością w dalsze trasy będę zabierać większą ilość płyt :)
~Użytkownik P.
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Wyciszenie powyżej 120-130km/h mogło by byc ciut lepsze, do 120km/h jest naprawdę wystarczająco cicho aby mogło grac radyjko lub abyśmy mogli prowadzic konwersację. Po dotarciu silnika ma się jeszcze wyciszyc.
~z2010
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
bardzo cichy przy 2000-2200 obrotów, glośny ale nie za bardzo i nie przeszkadzający przy prędkości 100km/godz. (radia można spokojnie słuchać i rozmawiać z pasażerami)
~Franz
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Nie jest to samochód super wyciszony, ale co ciekawe głośność do ok 110km/h nie wzrasta, dopiero po przekroczeniu tej prędkości. Ja tak szybko nie jeżdżę, do tego mam inny samochód.
Dacia Sandero I Hatchback 5d