Ocena kierowcy - Dacia Sandero I Hatchback 5d

Użytkownik P., 15 lat temu
Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Dacia Sandero I Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd, wykończenie, pojemnośc zarówno bagażnika jak i przestrzeni dla kierowcy oraz dla pasażerów, komfort jazdy.
Samochodzik może nie jest z klasy aut typu mercedes czy lexus ale powiem tak: Dla przeciętnego normalnego kierowcy, który ceni sobie nowoczesny wygląd oraz funkcjonalnośc i duży bagażnik i nie potrzebuje auta sportowego - POLECAM. Moja dacia wzbudza zainteresowanie, dołożyłem zestaw suv i przy kolorku ciemnym grafitowym robi efekt.
Jeszcze się dociera, jak dla mnie super, nie jest to wyścigówka ale nie jest to też jakaś \"zawalidroga\". Jednostka stosowana w renault (megane, clio, thalia...)
Biegi wchodzą bardzo dobrze.
Na nasze dziurawe drogi - super! nic nie stuka, cichutko w środku, mamy wrażenie jak byśmy płynęli.
Ja osobiście na widocznośc nie narzekam, zarówno na boki jak i do tyłu. Przód również super.
Rozmieszczenie przycisków mi osobiście się podoba, fakt z tyłu przyciski od sterowania szybami są w dośc nie typowym miejscu, ale ja mam \"korbki\", elektryka tylko przód.
Auto bardzo szybko się nagrzewa, nawet przy dużych mrozach, maksymalne ustawienie ciepłego nawiewu sprawia że w środku robi się niezła pieczara.
W tym segmencie rewelacja, dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu.
Wyciszenie powyżej 120-130km/h mogło by byc ciut lepsze, do 120km/h jest naprawdę wystarczająco cicho aby mogło grac radyjko lub abyśmy mogli prowadzic konwersację. Po dotarciu silnika ma się jeszcze wyciszyc.
Silnik ten do super extra oszczędnych nie należy ale nie jest też najgorzej, na trasie (podczas docierania) spala około 6-7l przy 100-110km/h
W tej cenie jeśli chodzi o nowy samochód to naprawdę bardzo dobry wybór, szukałem auta w podobnej cenie i gabarytach, nie znalazłem, dopiero sandero spełniło moje oczekiwania.
Jak do tej pory zero jakichkolwiek usterek.
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 75KM 55kW [l/100km]