Ocena kierowcy - Dacia Sandero I Hatchback 5d

Franz, 14 lat temu
Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2009
Dacia Sandero I Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wysokie i komfortowe zawieszenie - wprost stworzone na nasze polskie drogi.
Super samochód do codziennej jazdy po mieście, do pracy czy na niezbyt dalekie wypady. Samochód zaskakująco duży (bagażnik większy znacznie jak np. w VW Polo), jedyny mankament to nienajlepszej jakości materiały i jak podejrzewam ich spasowanie. No ale to nie klasa premium.
wystarczający do spokojnej jazdy, niezbyt zrywny na początku ale potem idzie przyzwoicie. Elastyczność przyzwoita, głośność do zaakceptowania, raczej wyciszenie samego samochodu nieco kuleje.
Wszystkie biegi wchodzą pewnie, poza jedynką która mogłaby wchodzić lepiej.
Tutaj naprawdę pozytywne zaskoczenie - łyka miejskie dziury bez mrugnięcia okiem, pracuje cicho i jest dość miękkie, w porównaniu do fabii super komfort. Że bardziej się może przechylać na zakrętach? cóż... to nie jest samochód do takiej jazdy, aczkolwiek nie zauważyłem jak na razie problemów na zakrętach
Widać wszystko bardzo dobrze we wszystkich kierunkach. Wysoka pozycja za kierownicą, rewelacja.
Po przyzwyczajeniu się do różnych udziwnień typu klakson w przełączniku kierunkowskazów, zero zastrzeżeń.
Nie wiem jak klima, ale ogrzewanie nie jest jakieś zachwycające.
Bardzo przestronne auto jak na ten segment, miejsca pod dostatkiem, nad głową też. Z tyłu nie jechałem ale po zajęciu miejsca nie było na co narzekać.
Nie jest to samochód super wyciszony, ale co ciekawe głośność do ok 110km/h nie wzrasta, dopiero po przekroczeniu tej prędkości. Ja tak szybko nie jeżdżę, do tego mam inny samochód.
Znowu nie jest to super oszczędny samochód, ale przy spokojnej jeździe nie spala więcej niż fabia 1,4
value for money - idealnie pasuje do tego samochodu. Za śmieszne pieniądze masz idealny drugi samochód w rodzinie. 34tys klima elektryka centralny zamek itd. Ceny dodatków śmieszne. A że nie ma znaczka toyoty czy innego mercedesa? no cóż, nie dlatego go kupiłem.
nic no ale to dopiero początek
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 75KM 55kW [l/100km]