Lista ocen Daewoo Lanos Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2004 (31) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ramcamcam
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Jak na 1.4(bez LPG), można było dużo oszczędniej. Mimo, że auto ma już swoje lata (wyprodukowane w 2001 roku), to jazda po mieście sporo kosztuje, zwłaszcza jeśli ktoś ma ciężką nogę. Jak to wygląda? Miasto: w zależności od pory roku i stylu jazdy, przy jeździe na emeryta 8 litrów latem, około 9,5 zimą, jak mocno ciśniesz i wysoko kręcisz spokojnie pochłonie 12-13 litrów. Trasa: na równo 700 kilometrowej trasie do Szczecina i w większości...
~Marcin
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ekonomia - to bardzo mocna strona tego auta. Zużycie paliwa zależy oczywiście od stylu jazdy, możliwe jest uzyskanie około 8 l/100 km gazu. Ceny części są naprawdę niskie, ale warto popytać w kilku miejscach - różnice mogą być spore. Konstrukcja auta i silnika jest dość prosta, więc dobry mechanik bez specjalistycznego sprzętu jest w stanie dokonać większości napraw, w ASO ceny są sporo wyższe.
~Majel23
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
W mieście mój rekord to 8L. Przeciętnie wychodzi 8,5-9 max 10. W trasie przy spokojnej jeździe 3 osoby + bagaż wyszło 5,6 L (prędkość do 100 km). Normalna trasa do 130-140 km wychodzi 6-6,5, a więc w trasie przyzwoicie. W cyklu mieszanym wychodzi 7-7,5. Części są bardzo tanie, naprawy szybkie i łatwe dzięki prostej konstrukcji podzespołów auta.
~Leszek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Części niedrogie, przez rok i 11 tysięcy km wymieniłem końcówkę tłumika za 150 zł, olej, filtry i świece za jakieś trzy stówy łącznie, dwie żarówki H4 i dwie pozycyjne. Chyba tyle. Aha, zakonserwowałem przed zimą za 3 stówy (profilaktyka, warto, bo blacha i lakier są w dobrym stanie).
~adamiec
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tutaj dam najwyższą ocenę. Spalanie jakie podawałem wcześniej dotyczy gazu sekwencyjnego BRC. Średnia przy dystrybutorze to stale 8,5 litra gazu na 100km przy dynamicznej jeździe. Ceny przeglądów niskie, ceny części i napraw na tle innych aut to już są super niskie.
~Mariusz Trebicki
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Powiem krotko na benzynie - w trasie okolo 7l/100 km - w miescie 8-9l/100 km na gazie - w trasie przejechalem na pelnym zbiorniku 35 l 530 km co daje okolo 6,6l/100 km przy predkosci 90-110 km - w miescie po Warszawie spala mi jakies 8,5-9,5 l/100 km zaleznie od pory roku
~adf1985
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Koszt przejechania 100km przy włączeniu wszystkich możliwych wydatków, w tym amortyzacji (o czym 99% ludzi zapomina, a stanowi ona często 30% kosztów), to zaledwie 53zł przy przebiegu 1100km miesięcznie.
~AgentS
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ogólnie tak: spalanie gazu Miasto: 11,5L, trasa: 8,1L, cykl mieszany: 9,6L - mam ciężką nogę. W mieśćie zawsze w podłogę bo 1.4 8v jest mulasty, w trasie 120-130km/h i wyprzedzanie.
~bamil30@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
spalanie nie jest niskie (LPG) - w mieście z klima 14-15 litrów, na trasie 10 może to wina instalacji gazowej-z taką kupiłem i chyba nie jest najlepsza

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~gelo9999
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Tragedia !!! mój lanos pali 15 litrów benzyny i gazu mechanicy wyregulowali ale nic to nie dało. Mój silnik to 1.4 8v
Daewoo Lanos Hatchback