Lista ocen Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 (162) - Silnik

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janik
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Generalnie jest OK, ale ... no właśnie. Niestety musiałem go uszczelnić bo chlapał olejem, co do kultury to nie mam większych zastrzeżeń, poza tym że, by samochód jako tako jechał trzeba go mocno kręcić. Od 140km/h bardzo mało dynamiczny. Ale wiem że nie został stworzony by być w tym zakresie (wg. prod. h max to niecałe 170 - ja zrobiłem prawie 200).
~Wojtek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Samochód jest zasilany LPG i występuje w nim problem gaśnięcia silnika przy wrzuceniu na luz. Zjawisko występuje tylko przy wyższych prędkościach w trasie, w mieście tego problemu nie ma. Elastczność i przyspieczenie do przyjęcia. Subiektywnie nie zauważyłem jakiejś różnicy w porównaniu z octavią 1.6 100KM, którą jeździłem poprzednio.
~Antyfan
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Nie kupuję niemckiego złomu, wybrałem 5 lat temu Lanosa, bo wydał mi się alternatywą lepszą niż jakiś leciwy japończyk. Silnik w Lanosie przeżył zerwanie paska po 30000 km, to sprawiło,że ocena tego auta nie jest lepsza. Dla posiadaczy Lanosów odradzam kupowanie wyrobów firmy NGK zwłaszcza świec, bezkonkurencyjne są nasze Iskry.
~Maxymilian Wcale
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Naprawdę nieźle ciągnie jak na auto tej klasy, można się nim faktycznie wyrobić w 10,5-12 sekund do setki. Po za tym wysoka kultura pracy, odpalał w ubiegłym roku bez problemu nawet przy mrozie -10-15*. Sam z siebie zgasł raz - po 6 latach użytkowania, gdy schłodzilo się do - 25*; potem jednak normalnie odpalił.
~Max Wcale
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
naprawdę przyzwoity, jak na 100KM i 130Nm momentu sprawuje się nieźle. Rozpędza lanosa wystarczająco szybko - chociaż czasem trzeba go przycisnąć. Mi się udało zejść lekko poniżej 12s do 100km/h, producent podaje 12,5s (nagrywałem na kamerę leżącą obok, stąd ta pewność).
~hanama
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Auto kupiłem nowe i sam je eksploatuję, używam je codziennie. Do silnika z instalacją LPG należy zmienić natychmiast po zakupie przewody wysokiego napięcia oraz świece zapłonowe na te z najwyższej "półki", wtedy nie będzie kłopotów z "bujaniem" obrotów oraz "strzelaniem" w dolocie.
~spike
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Czasem się zastawiam gdzie jest te 100 KM, szczególnie jak przesiadam się ze znacznie słabszej Fabii. Kulutra pracy niska. Próbowałem świece NGK i to samo. Trójka jest elestyczna. Pozostałe biegi znacznie gorzej. Jedynka w miarę mocna ale niespodziewanie - odcina paliwo.
~Tadeo
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Silnik niezawodny, żadnej usterki po przejechaniu 40000, trochę głośny jak jest zimny. Fachowch mówią, że to sterownie zaworami. Jak na 100 koni mechanicznych mało elastyczny. Trochę paliwożerny zwłaszcza w mieście ale gdy się delikatnie używa pedału gazu idzie wytrzymać.
~marak
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Bardzo szybki,niestety paliwozerny zarazem, moc osiaga na bardzo wysokich obrotach co na dluzsza mete jest meczace. Teraz chcialbym diesla... Przy 225tys po raz pierwszy uszczelka pod glowica,szlif itp. Po tym tak jakby delikatnie stracil moc...
~D.N.
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
MUŁ!!! może przez klimę i wspomaganie... ale z tych 100 KM o których pisze instrukcja, to 20 biega gdzieś po łąkach. Popatrzeć na skrzyżowaniach... fabia, 75KM, Polo podobnie Cordoba itp. tylko dym wąchać można... sporo jeżdżę. Moja technika jest OK.
Daewoo Lanos Hatchback